فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • خانواده جمال خاشقجی در جلسات دادگاه متهمان قتل پدرشان حضور داشتند

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  دادستانی پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد خانواده جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی کشته شده در ترکیه در روند دادرسی متهمان قتل پدرشان حضور داشتند.

  شلعان الشلعان، سخنگوی دادستانی سعودی روز دوشنبه ۲۳ دسامبر ۲۰۱۹ در یک نشست خبری گفت که علاوه بر خانواده خاشجقی، نمایندگانی از ترکیه نیز در روند دادرسی حضور داشتند.
  به گفته او روند دادرسی این پرونده ۹ جلسه به طول انجامیده و در جلسه دهم حکم دادگاه صادر شد.

  دادستانی پادشاهی عربی سعودی، ۵ متهم پرونده مرگ جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی کشته‌شده در ترکیه را به اعدام محکوم کرد.

  الشلعان گفت که ۱۱ نفر در این پرونده متهم شده و پس از پایان سیر تحقیقات و دادرسی برای ۵ نفر از آنها حکم اعدام و برای ۳ نفر دیگر مجموعا ۲۴ سال زندان صادر شد.

  شلعان الشلعان، سخنگوی دادستانی سعودی در یک نشست خبری گفت که همه متهمان این پرونده محاکمه شده‌اند.

  دادگاه‌ همچنین احمد العسیری، جانشین رئیس سازمان اطلاعات و سعود القحطانی، مشاور دیوان ملکی سعودی را مجرم ندانسته و به برائت آنها حکم داد. محمد العتبیی، سرکنسول سعودی درترکیه نیز پس از آنکه ثابت کرد، در زمان حادثه، در جای دیگری بوده، آزاد شد.

  پیش از این صلاح جمال خاشقجی، فرزند جمال خاشقجی ضمن اشاره به تلاش‌های برخی اطراف برای بهره‌برداری سیاسی از مسأله کشته شدن پدرش، علیه وطن و رهبری‌ کشورش، تاکید کرد که او اجازه نخواهد داد دشمنان سعودی از یاد و خاطره پدرش علیه کشورش بهره‌برداری کنند.

  صلاح خاشقجی دوشنبه ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۹ در آستانه اولین سالگرد قتل پدرش در استانبول، در توئیتی تاکید کرده بود که پدرش هیچ‌گاه در زندگی‌اش توهین را قبول نمی‌کرد و اجازه بهره‌برداری از خودش را نمی‌داد. صلاح خاشقچی افزود، او نیز از طرف خود اجازه نخواهد داد تا سالگرد و پرونده پدرش پس از مرگ او مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران