فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حملات اسرائیل نیروهای اسد و شبه‌نظامیان ایران را هدف قرار داد

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  اسرائیل بامداد دوشنبه 23 دسامبر 2019 پایگاه‌های حماه و التیفور سوریه و مناطقی دیگر در دمشق پایتخت و سیده زینب را هدف حملات موشکی خود قرار داد.

  بنابه گزارش العربیه، حملات موشکی اسرائیل از روی کشتی‌های جنگی‌اش در دریای مدیترانه انجام شده است.

  از سویی دیدبان حقوق بشر سوریه تاکید کرد در پی حملات موشکی اسرائیل صدای وقوع انفجارهای پی در پی مهیبی شنیده شده که مناطقی را در دمشق پایتخت و حومه آن لرزانده است.

  دیدبان حقوق بشر سوریه در این‌باره افزود که صدای انفجارهای شنیده شده متعلق به واکنش سامانه‌های ضد هوایی رژیم سوریه به موشک‌هایی است که گمان می‌رود از سوی اسرائیل پرتاب شده و مواضع نیروهای رژیم اسد و شبه‌نظامیان وابسته به ایران در اطراف دمشق را هدف قرار داده است.

  این در حالی است که رسانه‌های رژیم سوریه اعلام کردند سامانه‌های پدافند هوایی این کشور به «موشک‌های دشمن» که از سوی اسرائیل پرتاب شده‌، واکنش نشان داده‌اند.

  رسانه‌های وابسته به رژیم سوریه همچنین از سرنگونی یک پهپاد در آسمان شهر جبله خبر دادند. پیش از آن نیز با یک پهپاد در آسمان پایگاه هوایی حماه نیز مقابله شده است.

  از طرفی خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در خبری فوری اعلام کرد که « سامانه‌های پدافند‌ هوایی به موشک‌هایی واکنش نشان می‌دهند که از سوی سرزمین‌های اشغالی پرتاب شده‌اند».

  در عین حالی که تلویزیون رسمی سوریه «سقوط یکی از اهداف دشمن در منطقه عقربا در حومه دمشق» را تاکید کرد، هیچ‌گونه جزئیاتی اما درباره وقوع تلفات یا خسارت‌های احتمالی ناشی از این موشک‌باران‌ها گزارش نشده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران