.
.
.

ایجاد مرکز فرماندهی مشترک کشورهای شورای همکاری خلیجی در ریاض

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت پادشاهی عربی سعودی یک‌شنبه 22 دسامبر 2019 موافقت‌نامه‌ای را با دبیرخانه کل شورای همکاری خلیجی به امضا رساند که به موجب آن مقر فرماندهی نظامی مشترک کشورهای عضو شورای همکاری در ریاض احداث می‌شود.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی سپهبد ستاد عید الشلوی فرمانده فرماندهی نظامی مشترک کشورهای شورای همکاری خلیجی به شبکه «العربیه» گفت که «آرمان کشورهای خلیجی ایجاد نیروهای نظامی مشترک هوایی، زمینی و دریایی و اضافه بر آن نیروهای پدافند هوایی است».

سپهبد الشلوی در این‌باره توضیح داد که به عنوان گام اول در این راستا توافق برای احداث مقر فرماندهی نظامی مشترک کشورهای عضو شورای همکاری در ریاض صورت گرفته که نیروهای سپر الجزیره و همچنین مرکز هوایی، پدافند هوایی و مرکز فرماندهی دریایی در ارتباط با آن خواهند بود.

شایان ذکر است بنا به دعوت خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ریاض پایتخت پادشاهی عربی سعودی روز 10 دسامبر شاهد برگزاری نشست‌های عالی‌ چهلمین دوره اجلاس سران کشورهای عربی عضو شورای همکاری خلیجی بود.

ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی طی سخنرانی‌اش در جلسه افتتاحیه چهلمین دوره اجلاس سران شورای همکاری خلیج تاکید کرد که این شورا از زمان تاسیس توانسته بحران‌هایی را که تاکنون با آنها مواجه شده را پشت سر بگذارد.

ملک سلمان بن عبدالعزیز همچنین ضمن تاکید بر این نکته که رژیم ایران به سیاست‌های خصمانه خود و تضعیف ثبات کشورهای همسایه ادامه می‌دهد، گفت که کشورهای منطقه باید برای رویارویی با اقدام‌های خصمانه ایران متحد شوند.

پادشاه سعودی گفت اعضای شورای همکاری کشورهای عربی خلیج باید خود برای حمایت از خویش در مقابل حملات موشک‌های بالستیک ایران اقدام و برای رویارویی با رویکرد خصمانه ایران متحد شوند.