فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • با ادامه درگیری‌‌های طرابلس؛ ارتش لیبی حلقه محاصره نیروهای الوفاق را تنگ‌تر می‌کند

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  ادامه درگیری‌ها در ‌‌مسیر فرودگاه طرابلس؛ ارتش لیبی حلقه محاصره نیروهای الوفاق تنگ‌تر می‌کند ادامه درگیری‌ها در ‌‌مسیر فرودگاه طرابلس؛ ارتش لیبی حلقه محاصره نیروهای الوفاق تنگ‌تر می‌کند.

  ارتش ملی لیبی شامگاه چهارشنبه 18 دسامبر در اطراف مسیر فرودگاه واقع در جنوب طرابلس پایتخت وارد درگیری‌ سنگینی با نیروهای وابسته به دولت الوفاق شد و ضمن پیشروی‌ در چندین محور حلقه محاصره نیروهای الوفاق را تنگ‌تر کرد.

  به گزارش العربیه ارتش لیبی پس از درگیری‌های سنگینی با نیروهای الوفاق منطقه الجامع الاخضر را به کنترل خود درآورد.

  از سویی ویدیو‌های منتشر شده از این درگیری‌ها انواع اسلحه سنگین و نیمه سنگین به کار رفته را نشان می‌دهد.

  این ویدیوها لحظه به کنترل درآوردن منطقه الجامع الاخضر از سوی ارتش ملی لیبی را نیز نشان می‌دهند. در این ویدیوها همچنین لحظات به غنیمت گرفته شدن تجهیزات و خودروهای نظامی به جای مانده از نیروهای الوفاق توسط نیروهای ارتش ملی لیبی به ثبت رسیده است.

  از طرفی گزارش شده که نیروهای الوفاق زیر آتش سنگین یگان‌های نظامی ارتش لیبی مجبور به عقب‌نشینی شدند و در همین راستا نیروهای ارتش به پیشروی‌ خود برای کنترل کامل محور مسیرفرودگاه که در مجاورت با مرکز طرابلس قرار دارد ادامه می‌دهند.

  از سویی خبرنگار«العربیه» نیز عقب‌نشینی تشکیلات نیروهای دولت الوفاق به منطقه الاصفاح در پی پیشروی نیروهای ارتش ملی در مسیر فرودگاه را گزارش کرده است.

  برخی رسانه‌های لیبی از ورود ارتش ملی این کشور برای اولین بار از زمان آغاز درگیری‌ها به مناطقی از پروژه الهضبه در طرابلس خبر دادند.

  همچنین سرتیپ خالد المحجوب مسئول عقیدتی در ارتش لیبی نیز اعلام کرد که درگیری‌ها برای آزادسازی طرابلس پایتخت لیبی وارد مرحله جدیدی شده است. او افزود، ارتش ملی لیبی وارد فاز جدیدی از درگیری با شبه‌نظامیان دولت الوفاق شده به طوری که نیروهای مسلح لیبی طی ساعات پایانی شامگاه چهارشنبه به مرحله جدید و پیشرفته‌ای در درون طرابلس رسیدند.

  المحجوب چهارشنبه در اظهاراتی به خبرگزاری روسی «سپوتنیک» گفت که نیروهای مسلح لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر در عملیات خود برای آزادسازی طرابلس از مرحله محورهای مجزای نبرد به جبهه واحدی برای پایان دادن به بازماندگان شبه‌نظامیان وابسته به الوفاق در پایتخت تغییر آرایش نظامی داده‌اند.

  المحجوب همچنین توضیح داد که نیروهای ارتش ملی لیبی به مرکز طرابلس پایتخت لیبی نزدیک می‌شوند و کنترل تمامی ورودی‌ها را به دست می‌گیرند تا حلقه محاصره را بر شبه‌نظامیان وابسته به الوفاق تنگ‌تر کرده و آنها را بدون وقوع خسارت‌هایی در میان غیرنظامیان توان آنها را منهدم کنند.

  سرتیپ المحجوب همچنین افزود که «گروه‌هایی از جوانان که در داخل پایتخت از نیروهای مسلح لیبی پشتیبانیمی‌کنند دارای اتاق‌های فرماندهی عملیات مرتبط با خود هستند که تمامی تحولات را با آنها دنبال کرده و منتظر لحظه سرنوشت‌ساز تسلط بر مقرهای اداری و قطع ایادی گروهایتندرو و تروریست از آنجا هستند».

  این در حالی استکه احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی شامگاه سه‌شنبه در گفت‌وگویی با العربیه از فروپاشی و عقب‌نشینی نیروهای الوفاق به منطقه ابوسلیم خبر داد و ابراز اطمینان کرد که نیروهای ارتش ملی لیبی به درون پایتخت این کشور وارد خواهند شد.

  المسماری همچنین گفت: «نبرد هم‌اکنون در ورودی‌های پایتخت در جریان است و پایتخت همان‌طور که همگانمی‌دانند وسیع است و ارتش ملی لیبی در حال انجام نبردی دقیق علیه شبه‌نظامیان در میان مناطق مسکونی است که با این وجود ممکن است مدتی به طول انجامد»، اما در ادامه او عقب‌نشینی نیروهای الوفاق از منطقه ابوسلیم را مور تاکید قرار داد.

  ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر سه‌شنبه طی درگیری‌هایی سنگین ضمن پیشروی به سوی طرابلس پایتخت این کشور، پل الزهرا واقع در جنوب این شهر را به کنترل کامل خود در‌آورد.

  ویدیویی که شبکه «العربیه» نسخه‌ای از آن را دریافت کرده لحظات اولیه ورود یگان‌های نظامی ارتش ملی لیبی به محور پل الزهرا پس از فرار دسته‌جمعی شبه‌نظامیان الوفاق را نشان می‌دهد.

  به گزارش منابع نظامی شبه‌نظامیان وابسته به دولت الوفاق لیبی در پی درگیری‌های شدیدی که منجر به پیشروی‌ نیروهای ارتش ملی لیبی شد از صحنه درگیری‌ها عقب‌نشینی کردند.

  گزارش داده شده که «درپی درگیری‌های شدید و زیر ضربات ارتش ملی لیبی، نیروهای شبه‌نظامی وابسته به دولت فایز السراج که مورد حمایت ترکیه هستند، متواری شدند.»

  یک منبع نظامی میدانی به «العربیه‌.نت» و «الحدث.نت» گفت که نیروهای ارتش ملی هم‌اکن ون در حال درگیری ‌شدید با نیروهای وابسته به الوفاق هستند و به طور مستمر در بیش از یک جبهه درمحورهای صلاح‌الدین، الیرموک و الساعدیه، پیشروی‌هایی را انجام می‌دهند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران