فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مطرح شدن دوباره «کشتار السنک»؛ نمایش ابزارهای کشتار در مرکز بغداد

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  تظاهرکنندگان در بغداد پایتخت عراق، هنوز در انتظار اجرای عدالت برای کشتگان خود هستند و چشم به راه انجام تحقیقات عادلانه در حق ده‌ها جوانی هستند که در روز خونین ششم دسامبر، بر روی پل السنک و در میدان الخلانی، با کمال بیرحمی و در دل تاریکی شب، جان خود را در اثر شلیک گلوله‌های جنگی به وسیله افراد ناشناس از دست دادند.

  در چنین وضعیتی، آنها چاره‌ای جز مرهم نهادن به روی زخم‌های خود از طریق مستند کردن ابزارهای کشتار نداشتند که دوستانشان را به ضرب گلوله‌های ناشناس به خاک افکند.

  شماری از جوانان، موزه‌ای را در بغداد راه‌اندازی کرده‌اند که نامش را «کشتار السنک» نهاده و در آن ابزار قتل مورد استفاده مردان نقاب‌دار شرکت‌کننده در آن «یورش وحشیانه» را به نمایش گذاشتند. همچنین دستبندهایی که به دست شماری از معترضین زده شده بود در کنار صدها گلوله‌ شلیک شده به سوی تظاهرکنندگان که برخی از گلوله‌ها به بدن معترضان اصابت کرد، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارند.

  گفتنی است براساس گزارش‌های تایید شده از سوی منابع پزشکی خبرگزاری فرانس پرس، دراین حمله خونین که در ششم دسامبر در پایتخت عراق اتفاق افتاد، 24 نفر از جمله چهار نیروی امنیتی کشته شدند.

  در آن شب، افراد مسلح ناشناس با حمله به تظاهرکنندگان بغداد، توانستند مدت کوتاهی بر ساختمانی در نزدیکی پل السنک کنترل یابند که هفته‌ها است در اشغال آن‌ها قرار دارد. به گفته شاهدان عینی، افراد مسلح وارد ساختمان شده و از آنجا به سمت پل السنک آتش گشودند که مکان استقرار نیروهای امنیتی بود.

  در همان تاریخ یک منبع در سرویس امنیت ملی عراق، محتوای نقشه‌ای را برای «العربیه.نت» فاش کرد که نهایتا 150 نفر کشته و زخمی در بغداد برجای نهاد. به گفته این منبع بیش از یک گروه مسلح (تیپ‌های حزب‌الله عراق و گروه‌های اهل الحق) در صحنه‌گردانی و اعمال خشونت‌های آن شب علیه معترضین، مشارکت داشتند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران