.
.
.

در نشستی بین‌المللی فعالیت‌های حزب‌الله و رهکارهای مقابله با شبکه‌هایش بررسی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه 17 دسامبر 2019 اعلام کرد که هشتمین نشست بین‌المللی کارگروه آژانس هماهنگی اجرای قانون مقابله با فعالیت‌های حزب‌الله لبنان طی هفته جاری در مقر یوروپل، آژانس همکاری‌های اتحادیه اروپا برای اجرایی کردن قانون(European Union Agency for Law Enforcement Cooperation) در بروکسل برگزار شد.

وزارت خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه در بیانیه‌ای توضیح داد، نمایندگان دستگاه‌های اجرای قانون و دادستانی‌ها از خاورمیانه، آمریکای جنوبی، اروپا، آفریقا، آسیا و آمریکای شمالی در این نشست شرکت کردند.

وزارت خارجه آمریکا افزود، فعالیت‌های این نشست بر بررسی شبکه‌ها و سازمان‌های مالی و تجاری ویژه حزب‌الله لبنان و ارتباطات آن با فعالیت‌های «تروریستی» این گروه متمرکز شد.

گردهمایان در این نشست همچنین اقدامات اجرایی کردن قانون که اخیرا از سوی دولت‌ها برای متوقف ساختن عملیات‌های بین‌المللی حزب الله اتخاذ شده را مورد بررسی قرار دادند.

شایان ذکر است که وزارت خزانه‌داری آمریكا روز جمعه گذشته تحریم‌های بیشتری را علیه شخصیت‌های لبنانی و شركت‌های دست اندر کار تأمین مالی حزب‌الله اعمال كرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام كرد تحریم‌هایی را علیه صالح عاصی و ناظم سعید احمد اعمال كرده است چرا که آن‌ها به پولشویی، تأمین مالی تروریسم و پشتیبانی از حزب‌الله متهم شده‌اند.

به گفته این وزارت‌خانه، ناظم سعید احمد شخصاً بودجه لازم را به حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله، داده است. او که تاجر الماس است به عنوان یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان مالی حزب شناخته می‌شود.

خزانه‌داری آمریکا همچنین شخصی به نام تونی صعب را به اتهام تامین مالی حزب‌الله، مشمول تحریم کرده است.

لازم به ذکر است حزب الله لبنان علاوه بر شبکه‌های سربازگیری دارای تیم‌هایی در تعدادی از کشورهای جهان است. و در این راستا یک روزنامه آلمانی (Der Tagesspiegel) اخیرا از استفاده حزب‌الله از مرکزی در برلن و علاوه بر آن مراکزی دیگر در نقاط مختلف آلمان برای عضوگیری و جمع‌آوری اموال برای خرید اسلحه و تامین مالی «تروریسم» پرده برداشت.