.
.
.

تاکید ملک سلمان بر نقش سازمان همکاری‌های اسلامی در ایجاد وحدت میان کشورهای مسلمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی شامگاه سه‌شنبه 17 دسامبر بر نقش سازمان همکاری‌های اسلامی در ایجاد وحدت میان کشورهای عضو این سازمان تاکید کرد.

تاکید ملک سلمان بر نقش سازمان همکاری‌های اسلامی در ایجاد وحدت صف میان کشورهای عضو در تماسی که او از مهاتیر محمد نخست وزیر مالزی دریافت کرده است، مطرح شد.

سازمان همکاری اسلامی که عضویت تمامی 57 کشور اسلامی را در بر می‌گیرد با 50 سال سابقه فعالیت از زمان تاسیس، امسال سالگرد طلایی خود را طی مناسبت‌هایی برای تقویت نقش خود در کشورهای متعدد جشن گرفته است.

خادم الحرمین الشریفین همچنین در این گفتگوی تلفنی ضمن پافشاری بر نقش سازمان همکاری اسلامی در ایجاد وحدت بر ضرورت انجام هر گونه تلاش‌های میان اعضاء در چارچوب این سازمان و در راستای تحقق منافع امت (اسلامی) تاکید کرد.

تماس تلفنی مهاتیر محمد نخست وزیر مالزی یک روز قبل از انعقاد نشست از پیش‌ اعلام شده‌ای است که در کوالالامپور پایتخت مالزی و با مشارکت 5 کشور شامل ایران، ترکیه، اندونزی، مالزی و قطر برگزار می‌شود.

این در حالی است که رسانه‌های مالزی پس از آن اعلام کردند که رئیس جمهوری اندونزی از مشارکت در این نشست خودداری کرده است و علاوه بر این رسانه‌های مالزی به عدم مشارکت عمران خان نخست وزیر پاکستان در این نشست نیز اشاره کرده‌اند.