.
.
.

طرفداران حزب‌الله و امل خودرویی غیرنظامی را در بیروت آتش زدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرنگار العربیه و الحدث در لبنان از بازگشت تنش در مرکز بیروت از دوشنبه شب تا بامداد سه‌شنبه خبر داد و گفت که عناصری از جنبش امل و حزب‌الله شب گذشته سعی کردند از پل رینگ به سمت مرکز پایتخت عبور کنند.

خبرنگار العربیه و الحدث با بیان اینکه نیروهای امنیتی و پلیس ضدشورش برای جلوگیری از ورود این عناصر اقدام به شلیک گاز اشک آور کردند، تأکید کرد: «عناصر جنبش امل و حزب‌الله پس از اینکه نیروهای امنیتی مانع از رسیدن آنها به میدان شهدا شدند، یک خودرو غیرنظامی را در مرکز بیروت آتش زدند».

خبرنگار العربیه همچنین از ورود استحکامات نظامی به مرکز بیروت خبر داد، در همین حال، رسانه‌های لبنان نیز گزارش دادند چادرهای معترضان در میدان شهدا در مرکز بیروت به آتش کشیده شدند.

اما در سطح سیاسی، یان کوبیچ هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در لبنان در توییترش نوشت، به تأخیر انداختن بیرون رفت سیاسی برای بحران زمینه حاصل‌خیزی برای اقدامات تحریک‌آمیز و فتنه انگیزی سیاسی ایجاد می‌کند.

از سوی دیگر، به گزارش رسانه‌های محلی، جریان آزاد ملی به رهبری جبران باسیل وزیر امور خارجه دولت موقت، خواستار پرهیز از اتلاف وقت و موافقت با پیشنهاد فراکسیون لبنان القوی برای تشکیل کابینه کارآمد مرکب از وزرای شایسته و پاکدست شد.

جریان آزاد ملی با ابراز آمادگی برای مشارکت در تولد کابینه‌ای که تعهد به قانون اساسی را در کنار شایستگی جمع آورد، از سعد حریری خواست از جایگاه پای‌بندی به قانون اساسی، در راستای معرفی سریع نامزدی مناسب برای منصب نخست وزیری تلاش کند.