.
.
.

ارتش ملی لیبی با پیشروی به سوی قلب طرابلس مواضع جدیدی را به کنترل درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر سه‌شنبه 17 دسامبر ضمن پیشروی به سوی طرابلس پایتخت این کشور پل الزهرا واقع در جنوب این شهر را به کنترل کامل در‌آورد.

به گزارش منابع نظامی شبه‌نظامیان وابسته به دولت الوفاق لیبی در پی درگیری‌های شدیدی که منجر به پیشروی‌ نیروهای ارتش ملی لیبی شد از صحنه درگیری‌ها متواری شدند.

ویدیویی که شبکه «العربیه» نسخه‌ای از آن را دریافت کرده لحظات اولیه ورود یگان‌های نظامی ارتش ملی لیبی به محور پل الزهرا پس از فرار دسته‌جمعی شبه‌نظامیان الوفاق را نشان می‌دهد.

در پی درگیری‌های شدید و زیر ضربات ارتش ملی لیبی، نیروهای شبه‌نظامی وابسته به دولت فایز السراج که مورد حمایت ترکیه هستند، متواری شدند.

یک منبع نظامی میدانی به «العربیه‌.نت» گفت که نیروهای ارتش ملی هم‌اکنون در حال درگیری‌ شدید با عوامل مسلح وابسته به الوفاق هستند و به طور مستمر در بیش از یک جبهه در محورهای صلاح‌الدین، الیرموک و الساعدیه، پیشروی‌هایی را انجام داده‌اند.

در همین راستا ارتش ملی لیبی کمک‌های نظامی جدیدی را به محورهای جنگ اعزام کرده است که از جمله آن روز سه‌شنبه، گردان 302 تكاور با سلاح و تجهیزات کامل برای پشتیبانی از یگان‌های نظامی موجود در منطقه و مشارکت در عملیات جنگی ضد گروه‌های شبه‌نظامی دولت الوفاق، در تدارک برای آزادسازی طرابلس به منطقه نبرد اعزام شدند.

اتاق جنگ «الکرامه» وابسته به ارتش ملی لیبی سه‌شنبه پیش از این در شبکه اجتماعی فیسبوک اعلام کرد که نیروی هوایی لیبی اهدافی متعلق به «شبه‌نظامیان» وابسته به دولت الوفاق در شهر مصراته در نزدیکی ایستگاه البخاریه شهر «سرت» را بمباران کرده است.

همچنین شبکه «لیبیا» در «توئیتر» گفت که نیروهای هوایی ارتش ملی لیبی مواضعی را در منطقه «عین زاره» در جنوب طرابلس، بمباران کرده‌اند.

ارتش ملی لیبی بامداد سه‌شنبه نیز اعلام کرد یک کاروان نظامی متشکل از نیروهای دولت الوفاق را هنگامی که در حال حرکت از شهر مصراته به سوی پایتخت بود تا مانع از پیشروی‌ ارتش ملی شود را هدف بمباران هوایی خود قرار داده است.

از سویی دیگر گردان 127 پیاده وابسته به فرماندهی کل ارتش ملی لیبی در بیانیه‌ای در فیسبوک اعلام کرد که یک کاروان نظامی نیروهای الوفاق پس از مورد هدف قرار گرفتن از سوی نیروهای ارتش ملی لیبی به طور کامل در آتش سوخته است.