.
.
.

سعودی و ایران موافقت‌نامه هماهنگی امور حج امضا کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت حج و عمره پادشاهی عربی سعودی و سازمان حج و زیارت ایران یکشنبه 8 دسامبر موافقت‌نامه هماهنگی امور حج برای موسم امسال را امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در چارچوب هماهنگی‌ها و تدارکات زودهنگام برای موسم حج امسال محمد صالح بن طاهر بنتن وزیر حج و عمره سعودی یکشنبه در دفتر کار خود در مکه مکرمه از علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت ایران و هیأت همراهش استقبال کرد.

در این دیدار همچنین عبدالفتاح بن سلیمان مشاط معاون وزیر حج و عمره سعودی و تعدادی دیگر از مسئولین حضور داشتند.

طی این دیدار تعدادی از موضوعات مرتبط با امور حجاج ایرانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پس از آن نیز نشستی رسمی برای گفتگو درباره هماهنگی‌ها و آمادگی‌های لازم برای خدمات رسانی به حجاج ایرانی در موسم حج آینده منعقد شد.

علاوه بر آن وزیر حج و عمره پادشاهی عربی سعودی و رئیس سازمان حج و زیارت ایران موافقت‌نامه هماهنگی‌های لازم برای امور حج در موسم حج را امضا کردند.

این موافقت‌نامه روند رسیدن حجاج از ایران و خدمات‌رسانی به آنها از سوی طرف‌های خدمات‌رسان شرکت کننده در سازمان خدمات رسانی به حجاج طی مدت حضورشان در سرزمین مقدس برای ادای مناسک را تنظیم می‌کند.

همچنین وزیر حج و عمره سعودی در کنفرانسی خبری بر اصرار و اهتمام دولت خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و ولی‌عهد شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود برای تسهیل کلیه امور حجاج بیت‌الله الحرام و تسهیل رسیدن آنها از تمامی نقاط جهان تاکید کرد.

وزیر حج و عمره سعودی ضمن ابراز تشکر و قدردانی از حجاج ایران به خاطر همکاری‌شان طی موسم حج سال گذشته و پایبندی آن در پرداختن به عبادت، آرامش و صلح، تاکید کرد که وزارت‌خانه حج و عمره سعودی هماهنگی‌های ویژه حجاج ایرانی برای موسم سال جاری را به پایان رسانده است.

وزیر حج و عمره سعودی همچنین تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی از تمامی حجاج بیت الله الحرام در سرزمین حرمین شریفین از هر طائفه، مذهب و تابعیتی که باشند، استقبال می‌کند.

از سویی رئیس سازمان حج و زیارت از وزیر حج و عمره سعودی به خاطر حُسن استقبال و پذیرایی تشکر و قدردانی کرده و برای موسم حج امسال همانند سال‌های قبل آرزوی موفقیت کرد.