.
.
.

تاکید ولی‌عهد سعودی بر آمادگی کشورش برای کمک در تحقیقات حادثه تیراندازی در فلوریدا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی بامداد دوشنبه 9 دسامبر 2019 در گفتگویی تلفنی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ضمن ابراز تسلیت و همدردی با خانواده‌های قربانیان حادثه تراژدیک تیراندازی در پایگاه نظامی در ایالت فلوریدا و اعلام حمایت از آنها برای مجروحان این حادثه بهبودی سریع آرزوی کرد.

بنا به خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ولی‌عهد سعودی همچنین ابراز احساسات، همدردی مردم کشورش، شوک‌زدگی آنها از این جنایت هولناک را ابراز داشت.

شاهزاده محمد بن سلمان طی این تماس تلفنی مجددا بر اصرار پادشاهی عربی سعودی در همکاری مطلق از سوی طرف‌های سعودی ذیربط با مقامات آمریکایی و دادن اطلاعاتی لازم که به طرف آمریکایی در انجام تحقیقات درباره شخص مرتکب این جنایت و انگیزه‌های آن کمک می‌کند، تاکید کرد.

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی شامگاه جمعه 6 دسامبر پیش از این نیز در تماسی تلفنی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ابراز داشت که با حزن و اندوه فراوان از خبر تیراندازی یکی از دانشجویان نظامی سعودی در ایالت فلوریدای آمریکا که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از شهروندان آمریکایی شده، مطلع شده است.

ملک سلمان بن عبدالعزیز ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی خالصانه با ترامپ و خانواده‌های فوت شدگان برای مجروحان این حادثه شفای عاجل آرزو کرد.

پادشاه سعودی همچنین تاکید کرد، شخصی که این جنایت هولناک را مرتکب شده، ملت سعودی را که احترام و ارزش والایی برای ملت آمریکا قائل است، نمایندگی نمی‌کند.

خادم حرمین شریفین در تماس تلفنی‌ با ترامپ همچنین بر ایستادگی سعودی در کنار ایالات متحده تاکید کرد و دستوراتی را جهت همکاری دستگاه‌های امنیتی سعودی با دستگاه‌های آمریکایی ذیربط صادر کرد تا به تمامی اطلاعاتی که به آشکار شدن جزئیات این حادثه تاسف‌بار کمک کند، دست‌ یابند.

فرماندار ایالت فلوریدای آمریکا جمعه پیش از این اعلام کرده بود شخصی که در پایگاهی هوایی دریایی اقدام به تیراندازی کرده تبعه سعودی و در آمریکا دوره‌ای آموزشی‌ را می‌گذرانده که پیش از کشته شدن 3 تن را به ضرب گلوله کشته است.

پایگاه هوایی دریایی در پنساکولا ایالت فلوریدا که محل استقرار نزدیک به 16 هزار سرباز است از سوی نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا به عنوان مرکزی برای آموزش دانشجویان نظامی خارجی استفاده می‌شود.