فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزارت خارجه سعودی به خانواده‌های قربانیان حادثه تیراندازی در فلوریدا تسلیت گفت

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه جمعه 6 دسامبر 2019 ضمن ابراز غم و اندوه عمیق نسبت به اقدام یکی از دانشجویان نظامی سعودی به تیراندازی در داخل پایگاهی نظامی در ایالت فلوریدای آمریکا که منجر به کشته شدن 3 تن و مجروح شدن تعدادی دیگر از شهروندان آمریکایی شده به خانواده‌های قربانیان این حادثه تسلیت گفت.

  به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، وزارت خارجه سعودی ضمن ابراز تسلیت‌های خالصانه و همدردی با خانواده‌‌های قربانیان برای مجروحان این حادثه بهبودی سریع آرزو کرد.

  وزارت خارجه سعودی تاکید کرد که «شخصی که این جنایت هولناک را مرتکب شده، ملت سعودی را که احترام و ارزش والایی برای ملت آمریکا قائل است، نمایندگی نمی‌کند».

  وزارت خارجه سعودی افزود: «با توجه به روابط عمیق و مستحکم سعودی و آمریکا و در ادامه روند همکاری‌های میان دستگاه‌های امنیتی دو کشور، دستگاه‌های امنیتی در پادشاهی عربی سعودی کمک‌های کامل به دستگاه‌های امنیتی در ایالات متحده را برای آشکار شدن جزئیات این جنایت تقدیم خواهد کرد».

  از سویی شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی در واکنش به این گفت که حادثه تراژدیک تیراندازی در پایگاه پنساکولا در فلوریدا جنایتی هولناک است و افزود که سعودی تسلیت‌های خالصانه‌اش به خانواده‌های قربانیان و ملت آمریکا را ابراز می‌دارد.

  از سویی شاهزاده خالد بن سلمان بن عبدالعزیز جانشین وزیر دفاع سعودی نیز تسلیت‌های خالصانه‌اش به خانواده‌های قربانیان حادثه غم‌انگیز تیراندازی در پایگاه دریایی پنساکولای فلوریدا را ابراز داشت.

  شاهزاده خالد بن سلمان در حساب رسمی کاربری خود بر شبکه «توئیتر» نوشت: «تعداد زیادی از (دانشجویان نظامی) سعودی از پایگاه دریایی و هوایی پنساکولا فارغ التحصیل شده‌اند تا همراه با همتایان آمریکایی‌شان در جبهه‌های جنگ در همه نقاط جهان فعالیت کنند که این باعث کمک به محافظت از امنیت منطقه‌ای و جهانی شده است. همگان در پادشاهی عربی سعودی حادثه غم‌انگیزی که امروز اتفاق افتاده را به شدت محکوم می‌کنند».

  از سویی عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه پادشاهی عربی سعودی ضمن تسلیت به ملت آمریکا و خانواده‌های قربانیان و آسیب دیدگان حادثه غم‌انگیز پنساکولا در فلوریدا با آنها ابراز همدردی کرد.

  از سویی دیگر شاهدخت ریما بنت بندر بن سلطان بن عبدالعزیز آل سعودی سفیر سعودی در واشینگتن در واکنش به این حادثه بر حساب کاربری خود در شبکه توئیتر نوشت: «به عنوان دختری که پدرش در گذشته خلبان نظامی بوده است این حادثه غم‌انگیز برای من دردناک است».

  شاهدخت ریما بنت بندر افزود: «ملت سعودی با اجماع این جنایت را محکوم می‌کند، ما با دوستان آمریکایی‌مان در این شرایط سخت ابراز همبستگی می‌کنیم».

  یک دانشجوی نظامی سعودی که دوره آموزشی خود را در پایگاه دریایی هوایی پنساکولای ایالت فلوریدای آمریکا می‌گذارند روز جمعه اقدام به تیراندازی کرد که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از شهروندان آمریکایی شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران