فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دستور ملک سلمان برای همکاری دستگاه امنیت سعودی با آمریکا درحادثه تیراندازی فلوریدا

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی شامگاه جمعه 6 دسامبر در تماس تلفنی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ابراز داشت که با حزن و اندوه فراوان از خبر تیراندازی یکی از دانشجویان نظامی سعودی در ایالت فلوریدای آمریکا که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از شهروندان آمریکایی شده، مطلع شده است.

  به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، ملک سلمان بن عبدالعزیز ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی خالصانه با ترامپ و خانواده‌های فوت شدگان برای مجروحان این حادثه شفای عاجل آرزو کرد.

  پادشاه سعودی همچنین تاکید کرد، شخصی که این جنایت هولناک را مرتکب شده، ملت سعودی را که احترام و ارزش والایی برای ملت آمریکا قائل است، نمایندگی نمی‌کند.

  خادم حرمین شریفین در تماس تلفنی‌ با ترامپ همچنین بر ایستادگی سعودی در کنار ایالات متحده تاکید کرد و دستوراتی را جهت همکاری دستگاه‌های امنیتی سعودی با دستگاه‌های آمریکایی ذیربط صادر کرد تا به تمامی اطلاعاتی که به آشکار شدن جزئیات این حادثه تاسف‌بار کمک کند، دست‌ یابند.

  فرماندار ایالت فلوریدای آمریکا جمعه پیش از این اعلام کرده بود شخصی که در پایگاهی هوایی دریایی اقدام به تیراندازی کرده تبعه سعودی و در آمریکا دوره‌ای آموزشی‌ را می‌گذرانده که پیش از کشته شدن 3 تن را به ضرب گلوله کشته است.

  پایگاه هوایی دریایی در پنساکولا ایالت فلوریدا که محل استقرار نزدیک به 16 هزار سرباز است از سوی نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا به عنوان مرکزی برای آموزش دانشجویان نظامی خارجی استفاده می‌شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران