.
.
.

حمله به کاروان نظامی ترکیه در شمال سوریه چندین کشته بر جای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های دولتی و دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه چهارشنبه 4 دسامبر 2019 گزارش دادند که حمله با یک خودرو بمب‌گذاری شده به کاروان نظامی ترکیه در مسیر منتهی به پایگاه «البلدق» در غرب شهر جرابلس واقع در حومه شرقی حلب در شمال سوریه چندین کشته و مجروح بر جای گذاشته است.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه انفجار خودرو بمبگذاری شده منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از نظامیان ترکیه شد که مجروحان این حادثه بلافاصله به خاک ترکیه انتقال داده شدند و همزمان با این حمله جنگنده‌های ترکیه بر فراز منطقه به پرواز درآمدند.

وزارت دفاع ترکیه روز دوشنبه گذشته نیز اعلام کرد یک سرباز ترک در پی حملات خمپاره‌ای جنگجویان کُرد سوری به منطقه تحت کنترل ارتش ترکیه در خاک سوریه کشته شد.

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که این سرباز ترک در پی مجروحیت شدید فوت کرد.

این وزارتخانه در شرح این حادثه بدون ارائه جزئیات بیشتری درباره محل دقیق وقوع آن گفت که سربازان ترکیه به حملات خمپاره‌ای واکنش نشان دادند.

ترکیه در 9 اکتبر 2019 عملیات نظامی خود در شمال شرق سوریه را برای راندن یگان‌های مدافع خلق کُرد که آنها را «تروریست» ‌میخواند، آغاز کرد.

آنکارا طی این عملیات نظامی و با هدف ایجاد منطقه‌ای امن، نواری به طول 120 و عمق 30 کیلومتر در داخل خاک سوریه و در امتداد مرزهای مشترک دو کشور را به تصرف خود درآورده است.

یگان‌های مدافع خلق کُرد که در چارچوب نیروهای سوریه دمکراتیک مورد حمایت ایالات متحده آمریکا هستند در ماه مارس گذشته در نبرد علیه گروه داعش آنها را از آخرین مناطق تحت تصرف‌شان در سوریه عقب راندند.