.
.
.

زخمی شدن چند نظامی لبنانی در اثر اصابت سنگ از سوی تحصن‌کنندگان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش لبنان در حساب کاربری توییتر ش اعلام کرد که روز گذشته تعدادی از نظامیان در پی اقدام ارتش برای باز کردن جاده بسته شده الناعمه توسط تحصن کنندگان در اثر اصابت سنگ‌های پرتاب شده از سوی آن ها، زخمی شدند.

براساس گزارش‌ها، نظامیان لبنانی پس از تیراندازی یکی از معترضین به طرف سربازان، اقدام به شلیک هوایی کردند.

این در حالی است که معترضان در تازه‌ترین اقدام خود، شرکت برق قادیشا، سازمان آب و بندر مرکزی طرابلس را بستند.

بر اساس گزارش‌های خبری، اعتراضات در مناطق مختلف بیروت ادامه یافت ومعترضان ،میدان العبده را بشکل کامل بستند که منجر به توقف ترافیک بین شهری در مسیر عکار- المنیه و طرابلس در شمال لبنان شد.

از سوی دیگر ندی بستانی، وزیر نیرو در دولت موقت، مناقصه خرید سوخت را به مدت یک هفته به تعویق انداخت تا با ایجاد هر چه بیشتر فضای رقابتی میان دو شرکت پیشنهاد دهنده، قیمت های بهتری را از آنها بگیرد.

برغم پایان یافتن اعتصاب پمپ بنزین‌ها، لبنانی‌ها نگران بازگشت مجدد و غیر مترقبه این بحران هستند. شرکت‌های وارد کننده سوخت این بخش را مونوپل کرده و با تحمیل شرایط خود و تهدید شهروندان به اعتصاب، صاحبان پمپ بنزین‌هایی که وارد این اعتصاب نمی‌شوند را نیز به عدم تامین سوخت مصرفی آنها ، تهدید می کنند.

این در حالی است که منصور بطيش وزیر اقتصاد در دولت موقت لبنان با تاکید بر تلاش مداوم برای کاهش نرخ بهره به میزان 50 خاطر نشان کرد شهروندان از ماه سپتامبر حدود 4 میلیارد دلار از بانک ها بیرون کشیده اند.