الاریانی: تهدید حوثی‌‌ها برای هدف قرار دادن دریانوردی تنش‌زایی خطرناک است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن شامگاه جمعه 29 نوامبر اعلام کرد که تکرار شبه‌نظامیان حوثی‌ مبنی بر هدف قرار دادن خطوط دریانوردی بین‌المللی در دریای سرخ و تهدید آنان بر ضربه زدن به امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کننده این است که آنها برای صلح آمادگی نداشته و نسبت به تلاش‌ها برای پایان دادن به جنگ در یمن، بی‌توجه اند.

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن شامگاه جمعه در سلسله توئیت‌هایی بر شبکه اجتماعی «توییتر» نوشت، اظهارات شبه‌نظامیان حوثی تنش‌زایی خطرناک است.

او همچنین افزود، این موضع حوثی‌ها چند روز پس از آن است که ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن طرحی ابتکاری شامل آزادی 200 اسیر حوثی و برقراری پروازهایی را برای انتقال بیماران از صنعا، پایتخت به گروگان گرفته شده یمن، مطرح کرده است.

الاریانی توضیح داد: «این اظهارات تحریک‌آمیز است و تاکید کننده استراتژی شبه‌نظامیان حوثی مبتنی بر حیله‌گری، گمراه‌کردن، دروغ و نیرنگ است».

این مسئول یمنی ادعاهای شبه‌نظامیان حوثی درباره صلح را تنها استراحتی برای تجدید نفس و تدارک برای دور جدیدی از گرداب خون با استفاده از ابزارهای خطرناک‌تر و بی توجهی به تلاش‌هایی دانست که برادران و دوستان برای پایان دادن به جنگ و برقراری صلح در یمن مبذول می‌دارند.

این مقام یمنی نسبت به «دسیسه‌های شبه‌نظامیان حوثی که مردم یمن از سال 2003 تاکنون به خوبی با آنها آشنا هستند» هشدار داده و گفت: «فشار نظامی تنها راهکار برای مجبور ساختن حوثی‌ها برای پیوستن به تلاش‌هایی است که از سوی کشورهای برادر و دوست یمن انجام می‌شود».

او در ادامه تاکید کرد: «تنها در این صورت است که می توان حوثی‌ها را بر سر میز گفتگوها بر اساس مرجع‌های سه‌گانه نشاند تا صلح پایداری که همه یمنی مستحق آن هستند، برقرار شود».

شایان ذکر است، ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن سه‌شنبه از آزادی 200 اسیر شبه‌نظامی حوثی در چارچوب تلاش‌ها برای پیشبرد توافق استکهلم خبر داده و در این‌باره توضیح داد که در این راستا پروازهایی را با همکاری سازمان بهداشت جهانی برای انتقال بیماران از صنعا پایتخت یمن به کشورهایی که ممکن است بتوانند در آنجا معالجات متناسب با وضعیت بیماری‌شان دریافت کنند، تسهیل می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید