آوازخوانی و رقص در میدان الحریه (آزادی) بغداد پس از استعفای نخست‌وزیر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هزاران نفر از مردم بغداد و شهرهای پیرامون عصر روز جمعه 29 نوامبر 2019 به میدان التحریر این شهر رفته تا استعفای عادل عبدالمهدی، نخست‎‌وزیر این کشور را جشن بگیرند.

تصاویر منتشر شده از میدان التحریر نشان می‌دهد تعداد پرشماری از مردم عراق در این میدان جمع شده و پرچم‌های عراق در دست دارند. این معترضان در میدان شروع به آوازخوانی و رقص کردند. خبرنگار العربیه گزارش کرد که تظاهرات به دیالی در شرق بغداد منتقل شده است، با این حال برخی از مردم حاضر در به سوی نیروهای امنیتی حاضر روی پل الاحرار سنگ پرتاب کردند.

علاوه بر بغداد، نجف نیز شاهد حضور چشمگیر مردم معترض بود و در بصره، الناصریه، کربلا و السماوه نیز تظاهرات گسترده‌ای برگزار شد.

عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق روز جمعه اعلام کرد استعفای خود را تقدیم پارلمان این کشور می‌کند. عراق در دو ماه گذشته شاهد اعتراضات خونباری بود که بیش از 400 کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشت.

عبدالمهدی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «با توجه به شرایط فعلی و ناتوانی آشکار پارلمان، ناچار به تجدید نظر در گزینه‌هایش است.» او تاکید کرد که باید مانع سقوط عراق به چرخه خشونت شد.

نخست‌وزیر عراق پس از آن استعفا کرد که روز پنج‌شنبه این کشور شاهد خونبارترین روز اعتراضات بود و در الناصریه و نجف تعداد قابل توجهی از مردم معترض کشته شدند تا تعداد کشته‌های تظاهراتی که از آغاز ماه اکتبر آغاز شد، به بیش از 400 نفر برسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید