محمد بن راشد در جریان استقبال از محمد بن سلمان... روابطمان با سعودی راهبردی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی، روز پنجشنبه سفر رسمی خود به امارات را پی گرفت و به گفت‌وگوهای خود با مقامات ارشد امارات ادامه داد.

در این راستا ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی در مورد روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه با محمد بن راشد معاون رئیس و نخست‌وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

طرفین روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه را مورد تبادل نظر قرار داده، با تاکید بر پیش‌زمینه‌های روابط برادرانه و تاریخی استوار میان دو کشور و دو ملت برادر، در خصوص فرصت‌های امیدبخش برای توسعه همکاری‌های دو جانبه در زمینه‌های مختلف، بحث و تبادل نظر کردند.

شیخ محمد بن راشد به نوبه خود در دیدار با شاهزاده محمد بن سلمان گفت: «روابط ما با پادشاهی سعودی، روابطی استراتژیک وخلل‌ناپذیر است.»
پیشتر طی دیدار ولی‌عهد سعودی و شیخ محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی، كه ریاست دومین جلسه شورای هماهنگی سعودی و امارات متحده عربی را بر عهده داشتند، ولی‌عهد ابوظبی تأکید کرد که کشورش در راستای تقویت کامل روابط استراتژیک میان دو کشور در کنار سعودی به پیش می‌رود.

او رابطه میان دو کشور را رابطه خونی و سرنوشت مشترک توصیف کرد که در ابعاد سیاسی، اقتصادی، نظامی و فرهنگی شکوفا می‌شود.

دومین جلسه شورای هماهنگی سعودی و امارات شاهد امضای تفاهم‌نامه‌هایی در زمینه‌های امنیت غذایی، بهداشت، فرهنگ و کاوش‌های فضائی بود.

هفت طرح راهبردی مشترک میان دو کشور نیز مورد بررسی قرار گرفت، از جمله پروژه جدید ساخت پالایشگاهی عظیم، استراتژی مشترک امنیت غذایی، ارز دیجیتالی مشترک، روادید مشترک گردشگری، امنیت سایبری و شورای جوانان سعودی و امارات.

ولی‌عهد سعودی گفت که سال 2020 سال دستاوردها است چرا که سعودی ریاست گروه بیست را برعهده دارد و امارات نمایشگاه «اکسپو» را برگزار خواهد کرد که بیانگر جایگاه والای هر دو کشور در جهان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید