المالکی: تصمیم به آزادی 200 اسیر حوثی اقدامی بشر‌دوستانه از سوی ائتلاف است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن چهارشنبه 27 نوامبر گفت که تصمیم به آزاد کردن 200 اسیر حوثی، طرحی بشردوستانه از سوی ائتلاف و در راستای منافع مردم یمن است.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن چهارشنبه در گفت‌وگویی تلفنی با شبکه «العربیه» افزود که پرونده اسیران و بازداشت‌ شدگان پرونده‌ای بسیار حساس و پیچیده است و اختلافات زیادی درباره آن میان دولت قانونی یمن و شبه‌نظامیان حوثی وجود دارد.

او همچنین، خواستار تلاش‌های هر بیشتر سازمان ملل متحد در رابطه با این پرونده شد.

ائتلاف عربی در بیانیه‌ای در این رابطه توضیح داد، با همکاری سازمان بهداشت جهانی هماهنگی‌هایی برای انجام پرواز‌هایی جهت انتقال بیماران از صنعا پایتخت یمن به کشورهایی که ممکن است بتوانند در آنها و متناسب با حالت‌های بیماریشان معالجه شوند، در حال انجام است.

از سوی شبه‌نظامیان حوثی نیز از اعلام ائتلاف عربی مبنی بر برقراری پروازهایی برای انتقال بیماران از صنعا و همچنین آزاد کردن 200 اسیر حوثی استقبال کردند.

محمد علی الحوثی یکی از فرماندهان گروه شبه نظامی حوثی در توییتر نوشت: «از اقدامی که ائتلاف (عربی) به رهبری سعودی امروز سه‌شنبه اعلام کرده است، استقبال می‌کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید