دولت قانونی یمن مناطق جدیدی را در استان صعده از کنترل حوثی‌ها خارج کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه دوشنبه 25 نوامبر 2019 مناطق جدیدی را از کنترل شبه‌نظامیان حوثی در خاستگاه اصلی‌شان در استان صعده در شمال یمن خارج کردند.

به گزارش رسانه‌های یمنی، سرتیپ یاسر الحارثی فرمانده محور عملیاتی أزال گفت که نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی در حمله‌ای گسترده به مناطق جدیدی در شهرستان باقم از توابع استان صعده موفق شدند مناطق استراتژیک موسوم به «بلندی‌های الحمر» را آزاد کنند.

این فرمانده ارتش ملی یمن همچنین کشته شدن یکی از فرماندهان شبه‌نظامیان حوثی موسوم به «ابومحمد الغولی» و تعدادی از همراهانش را تایید کرد.

بنا به خبرگزاری رسمی یمن سرتیپ الحارثی همچنین به نفوذ ارتش ملی یمن به درون صف‌های شبه‌نظامان کودتاگر حوثی در مناطق حد فاصل میان دو شهرستان باقم و الصفراء اشاره کرد.

الحارثی گفت که نیروهای ارتش ملی یمن استحکامات حوثی‌ها را هدف قرار داده و تعداد زیادی از عناصر حوثی سنگر گرفته در آن مناطق را کشته و مجروح کردند و تعدادی دیگر از حوثی‌های باقی‌مانده پا به فرار گذاشتند.

سرتیپ الحارثی همچنین گفت که تعدادی از ادوات، خودروها و تجهیزات نظامی وابسته به شبه نظامیان حوثی پس از هدف قرار گرفتن آنها به وسیله جنگنده‌های ائتلاف در آتش سوخته‌اند و نیروهای ارتش مقادیر اسلحه‌های سبک و نیمه سنگین را به غنیمت گرفته‌اند.

این مقام نظامی یمنی تاکید کرد:« عملیات نظامی ارتش ملی یمن علیه حوثی‌ها تا در هم‌کوبیدن تمامی استحکامات شان و آزادسازی تمامی خاک یمن از دست این گروه تروریستی مورد حمایت ایران، ادامه خواهد یافت».

ارتش ملی یمن هم‌اکنون و با حمایت و پشتیبانی ائتلاف عربی عملیات نظامی گسترده خود را علیه بیش از 8 محور جنگی در خاستگاه حوثی‌ها و در شهرستان‌های صعده ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید