کشته شدن 13 تظاهرکننده طی درگیری‌های 24 ساعت گذشته در جنوب عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسئولان عراقی شامگاه یکشنبه 24 نوامبر از کشته شدن 13 تظاهرکننده طی درگیری‌های 24 ساعت گذشته در جنوب عراق خبر دادند.

بنا به خبرگزاری آسوشیتدپرس، مسئولان امنیتی و بیمارستانی عراق که خواستند نام‌شان فاش نشود خبر کشته شدن هفت تظاهرکننده در استان بصره در جنوب و در نزدیکی بندر ام قصر را تایید کردند.

اعتراضات در جنوب عراق یک‌شنبه مجددا با تجمع تظاهرکنندگان، بستن خیابان‌های اصلی و سوزاندن لاستیک‌ها آغاز شد، تظاهرکنندگان عراقی به گسترش فساد حکومتی، نبود خدمات و بیکاری معترض هستند.

در استان بصره پرجمعیت‌ترین شهر عراق تظاهر کنندگان لاستیک‌های خودروها را در وسط شهر آتش زده و خیابان‌های اصلی شهر را مسدود کردند. معترضان همچنین با ایجاد موانعی خیابان‌های منتهی به بندر ام قصر را بستند.

در شهر الناصریه معترضان عراقی راه‌های و پل‌های اصلی را با آتش زدن لاستیک‌های خودروها مسدود کردند. علاوه بر آن تظاهرکنندگان ساختمان امور اوقاف شیعه را آتش زدند که زبانه‌های آتش و دود از آن به هوا برخاست.

در بغداد پایتخت اما در چهارمین روز متوالی و در درگیری‌های معترضان با نیروهای امنیتی دست‌کم 13 تن مجروح شدند.

از زمان آغاز تظاهرات در اول اکتبر گذشته تاکنون دست‌کم 342 تن در عراق کشته شدند. تظاهرات و خیزش مردمی در عراق با به خیابان ریختن هزاران شهروند عراقی که اکثر آنها را جوانان تشکیل می‌دهند، آغاز شده است.

مردم عراق با آمدن به خیابان‌ها و اعتراض، فساد و نبود خدمات را محکوم کرده و خواهان سرنگونی نخبگان سیاسی در این کشور هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید