گفت‌وگوهای آمریکا و امارات درباره نقش «بی ثبات‌کننده» ایران در منطقه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات متحده عربی جمعه 22 نوامبر 2019 با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا دیدار و با او درباره نقش «بی‌ثبات کننده» ایران در منطقه خاورمیانه گفت‌وگو کرد.

پمپئو در توییتر اعلام کرد: «امروز با همتای اماراتی‌ام عبدالله بن زاید دیدار کردم و با او درباره تاثیر منفی فعالیت‌های ایران که بی‌ثبات کننده منطقه است بحث و گفت‌وگو کردم. همچنین تحولات اوضاع در لیبی، حضور روسیه، ضرورت کاهش تنش‌ها، اعلام آتش‌بس و ایجاد راه حلی سیاسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت».

پمپئو جمعه پیش از این اعلام کرده بود آمریکا مسئولان رژیم ایران را به خاطر سرکوب خشونت‌‌‌‌‌بار مردم کشورشان مجازات خواهد کرد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا جمعه تاکید کرد، کشورش مسئولان ایرانی که در سرکوب خشونت‌بار مردم کشورشان نقش داشته‌اند را مجازات خواهد کرد.

پمپئو در حساب کاربری خود بر شبکه اجتماعی توییتر و در واکنش به تحریم‌های آمریکا علیه وزیر ارتباطات ایران نوشت: «مسئولان رژیم ایران را به خاطر سرکوب خشونت‌بار مردم کشورشان مجازات خواهیم کرد».

از سویی وزارت خارجه ایالات متحده در بیانیه‌ای تاکید کرد که «آمریکا در کنار مردم ایران در مبارزه علیه رژیم سرکوب‌گری خواهد ایستاد که دهان‌ها را بسته و معترضان را کشته یا بازداشت می‌کند».

وزارت خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد که «هیچ کشوری نباید به دولت یا شرکت وابسته به رژیم ایران در اعمال سانسور و نقض حقوق بشر کمک کند».

وزارت خارجه آمریکا همچنین افزود که «آمریکا همواره از آزادی دسترسی به اطلاعات، آزادی بیان، تجمع مسالمت‌آمیز و مجازات کسانی که این آزادی‌ها را نقض می‌کنند، حمایت می‌کند».

ایالات متحده روز جمعه تحریم‌هایی را علیه محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران اعمال کرد.

تحریم‌های آمریکا علیه جهرمی به خاطر نقش او در اعمال محدودیت‌های گسترده بر شبکه اینترنت در ایران است که هم‌اکنون شاهد موجی از اعتراضات گسترده مردمی در این کشور است.

از سویی مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه از معترضان ایرانی خواست تا برای مجازات مسئولان رژیم ایران که در سرکوب اعتراضات اخیر دست داشتند، مستندهایی از سرکوب و نقض‌‌‌های حقوق بشر را تهیه کنند.

پمپئو در حساب کاربری خود بر شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت: «واشینگتن مسئولان ایرانی متهم به دست داشتن در نقض‌ها را مجازات و تحریم‌هایی علیه آنها اعمال خواهد کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید