بازداشت 46 تن در ترکیه در پی انتقاد از یورش نظامی آنکارا به شمال سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دستگاه‌های امنیتی ترکیه شنبه 23 نوامبر 46 تن از مخالفان یورش نظامی آنکارا به شمال سوریه را با ادعاهایی همچون «تبلیغ برای تروریسم» از طریق شبکه‌های اجتماعی، بازداشت کردند.

از زمان یورش نظامی ترکیه به مناطق شمال شرق سوریه تاکنون مقامات آنکارا اقدام به بازداشت‌های گسترده‌ای علیه مخالفان عملیات نظامی ترکیه کردند.

از جمله این بازداشتی‌ها اعضای حزب دمکراتیک مردمی که از کُردها حمایت می‌کنند، اعمال کرد.

بازداشت 121 نفر

بنابه رسانه‌های رسمی ترکیه نیروهای امنیتی این کشور 46 نفر را در شهر آدانا در جنوب شرق این کشور و در پی انتقادهای‌شان در شبکه‌های اجتماعی از یورش نظامی ترکیه به شمال سوریه دستگیر و به اتهام نفرت‌افکنی و توهین به دولت ترکیه بازداشت کردند.

ترکیه هم‌اکنون دست به سرکوب‌ها و بازداشت‌های گسترده‌ای علیه مخالفان داخلی عملیات نظامی این کشور در سوریه انجام داده است.

در این راستا و بنا به اعلام وزارت کشور ترکیه 121 تن طی ماه گذشته بازداشت و علاوه بر آن از 500 تن دیگر به اتهام تعرض به جایگاه ترکیه بازجویی شد و مقام‌های امنیتی ترکیه همچنین به انجام بازداشت‌های بیشتری علیه مخالفان تهدید کردند.

طی ماه‌های اخیر حزب مردمی دمکراتیک سومین حزب بزرگ مخالف دولت ترکیه در معرض شدیدترین حمله سرکوب شدیدی بود و در این راستا تعدادی از شهرداران نزدیک به این حزب به دلیل مواضع‌شان در مخالفت با سیاست‌های آنکارا و به ویژه تجاوز نظامی ترکیه به شمال سوریه، پس از برکناری از پست‌های‌شان بازداشت شدند.

ترکیه در 9 اکتبر گذشته عملیات نظامی خود در شمال سوریه را با یورش در عمق ما بین 30 الی 35 کیلومتری در خاک سوریه با هدف تضعیف و راندن «یگان‌های مدافع خلق کُرد» جهت ایجاد منطقه امنی در مجاور با مرزهایش آغاز کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید