ترامپ کنگره را از اعزام 3000 سرباز آمریکایی به سعودی مطلع کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه سه‌شنبه 19 نوامبر 2019 در نامه‌ای رسما به کنگره اطلاع داد، 3000 سرباز آمریکایی را به سعودی اعزام کرده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ در نامه‌ای به کنگره آمریکا گفت: «ایران به تهدیدهایش علیه امنیت منطقه و به ویژه هدف قرار دادن تاسیسات نفتی ادامه می‌دهد».

شایان ذکر است حوثی‌ها با حمایت ایران و با استفاده از موشک‌های بالستیک و پهپادهای ساخت ایران در سال‌های اخیر برای ضربه زدن به مناطق مسکونی، منابع و تاسیسات انرژی سعودی تلاش کرده‌اند.

ترامپ سه‌شنبه در نامه‌ای به کنگره اعلام کرد: «همان‌طور که در 22 ژوئیه اطلاع داده بودم نیروهایی را برای مقابله با رفتار خصمانه ایران اعزام کردیم».

ترامپ در ادامه گفت: «دستور دادم تا نیروهایی آمریکایی برای تقویت پدافند هوایی منطقه و بازدارندگی در برابر تحریک‌های ایران مستقر شوند».

رئیس جمهوری آمریکا در نامه‌اش به کنگره نیز از اعزام نیروهای آمریکایی اضافی به پادشاهی عربی سعودی طی هفته‌های آینده خبر داد. او گفت: «علاوه بر نیروهایی که عملا حضور دارند تعداد کل نیروهای آمریکایی در سعودی به 3000 سرباز آمریکایی خواهد رسید».

ترامپ توضیح داد که استقرار نیروهای آمریکایی اضافی در سعودی شامل «سامانه‌های راداری و موشکی برای تقویت توانمندی‌های دفاعی» است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید