پادشاهی سعودی 38 متهم تروریستی را به زندان و تبعید محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاه کیفری ویژه در پادشاهی عربی سعودی 12 نوامبر 2019 در احکامی اولیه 38 متهم از مجموع 41 تن از متهمان به فعالیت‌های تروریستی را به مجازات زندان و تبعید محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری سعودی (واس)، دادگاه کیفری ویژه در سعودی طی احکامی اولیه، 38 متهم از مجموع 41 تن از متهمان به فعالیت‌های تروریستی را پس از اثبات جرام در تعدادی از اتهام‌ها، به مجازات زندان و تبعید محکوم کرد.

بنا به دادگاه سعودی این افراد به اتهام‌هایی همچون گرایش به تندروی در مخالفت با تعالیم کتاب آسمانی و سنت، تامین مالی تروریسم و فعالیت‌های تروریستی محکوم شدند.

دادگاه کیفری سعودی از جمله اتهام‌های محکومان این پرونده را اقدام به تشکیل سازمانی تروریستی مخفیانه‌ و بیعت‌گیری از اعضای این گروه برای اعلام امارت و اقدام آن به سربازگیری از میان تعدادی از افراد توقیف شده این گروه با هدف ایجاد خلل در امنیت داخلی، تهیه، ذخیره و ارسال آنچه به نظم عمومی کشور آسیب می‌رساند، اعلام کرد.

دادگاه ویژه سعودی در احکامی تعزیری متهمان ردیف اول، دوم و سوم این پرنده را به ترتیب به مدت‌های 25 ، 20 و 15 سال زندان محکوم کرد.

دیگر متهمان این پرونده به 2 سال تا 6ماه حبس محکوم شدند.

این دادگاه همچنین برای سایر متهمان پرونده، احکامی تا 12 سال و 6 ماه حبس و تبعید از کشور را برای افراد مقیم غیر سعودی پس از پایان دوره محکومیت‌شان صادر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید