اسرائیل یک فرمانده جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین را در نوار غزه کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل سه‌شنبه 12 نوامبر 2019 از کشته شدن بهاء ابوالعطا یکی از فرماندهان گردان‌های قدس وابسته به شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین خبر داد.

ارتش اسرائیل در این‌باره توضیح داد که ابوالعطا در بمباران هوایی که بامداد سه‌شنبه منزلش را در شرق شهر غزه هدف قرار داده کشته شد.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای افزود که بنیامین ناتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اجازه انجام عملیات برای هدف قرار دادن ابوالعطا را داده بود.

ارتش اسرائیل همچنین بهاء ابوالعطا فرمانده جهاد اسلامی فلسطین را متهم کرد که اخیرا با موشک‌ها، پهپادها و حمله تک‌تیراندازان زنجیره‌ای از حملات را علیه اسرائیل انجام داده است.

ارتش اسرائیل در این بیانیه همچنین یادآور شده که ابوالعطا مسئول بخش بزرگی از فعالیت‌های جنبش جهاد اسلامی فلسطین در نوار غزه است و او را به «بمب ساعتی» تشبیه و متهم کرد که برای « انجام حملاتی تروریستی قریب‌الوقوعی با ابزارهای مختلف» طرح‌ریزی می‌کرد.

بنا به گزارش رویترز، امدادگران اورژانس گفتند در این حمله یک زن در انفجاری که در شهرک الشجاعیه در غزه اتفاق افتاده کشته شد و دو نفر دیگر مجروح شده‌اند.

واکنش تکان دهنده

از سویی جنبش جهاد اسلامی در بیانیه‌ای کشته شدن بهاء ابوالعطا از فرماندهان این جنبش به همراه همسرش را تایید و اسرائیل را به واکنش تکان دهنده‌ای تهدید کرد.

بنا به گزارش العربیه، ارتش اسرائیل به ساکنان شهرک‌های جنوب این کشور اطلاع داده تا دانش‌آموزان را به مدارس نفرستند و در این راستا تمامی راه‌ها و محورهای ارتباطی در مجاورت با نوار غزه را بسته‌ است.

بیانیه ارتش اسرائیل همچنین به پرتاب تعدادی موشک‌ از نوار غزه به سوی شهرک‌های اسرائیلی اشاره کرد و تاکید کرد که سامانه دفاع موشکی «گنبد آهنین» دست‌کم دو فروند موشک را رهگیری و منهدم کرده است.

اسرائیل همچنین حرکت قطارها در شهرک‌های نزدیک به نوار غزه را لغو کرد و آژیرهای هشدار خطر را در این مناطق به صدا درآورده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید