نظرسنجی درمورد بهترین کانال پوشش دهنده تظاهرات عراق؛ صدر نشینی العربیه و الحدث

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه العربیه و الحدث طبق نظرسنجی اجرا شده از سوی یورو تایمز ( آژانس اروپایی روزنامه‌های عرب زبان) رتبه نخست را در میان تمام کانال‌های داخلی و عربی و جهانی بدست آورد.

این نظر سنجی درمورد بهترین کانال‌های داخلی عراق و کانال‌های عربی و جهانی در پوشش دادن به تظاهرات عراق اجرا شد که از اول اکتبر گذشته آغاز شده است.

بیش از 7 هزار نفر در سه محور برای برگزیدن بهترین کانال خبری عراقی و بهترین کانال‌های خبری عربی و جهانی شرکت کرده بودند. کانال «الرافدین» در عراق رتبه اول را در میان کانال‌های عراقی با دست یابی به رکورد (40%) به دست‌آورد و پس آن کانال ماهواره‌ای «دجله» با (29%) در رتبه بعدی قرار گرفت.

این در حالی بود که درنظر سنجی روشن شد، کانال دولتی العراقیه بدترین کانال در پوشش دادن به رویدادهای اعتراضات جاری در عراق است و از دولت عراق پشتیبانی کرده است.

بر اساس این نظرسنجی در میان شبکه‌های خبری عربی، «الحدث» و «العربیه» بالاترین درصد رای دهندگان را بدست آورده و با کسب (81%) برنده رتبه نخست شدند. کانال «اسکای نیوز عربی» با (13%) رتبه دوم و کانال الجزیره با (6%) اخرین رتبه را کسب کرد.

در رده‌بندی کانال‌های جهانی، کانال «الحره عراق» و «الحره» با (67%) رتبه نخست و پس از آن کانال «بی» آلمانی با (12%) رتبه دوم و کانال «دی دبلیو» بی سی با (11%) رتبه سوم و کانال 24 فرانسه با (10%) رتبه چهارم را بدست آوردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید