ویدئوی هولناک: گلوله نیروهای امنیتی عراق جمجمه یک معترض را شکافت

عفو بين الملل: گلوله‌ها کشنده ساخت ایران برای کشتن معترضین عراقی استفاده می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد یک گلوله شلیک شده از سوی نیروهای امنیتی عراق، سر یک مرد جوان را شکافته و جان او را گرفته است.

فردی که این ویدئو را ساعت 5 روز شنبه 9 نوامبر 2019 روی پل سنک بغداد و احتمالا با یک تلفن همراه ضبط کرده، می‌گوید که این ویدئو ثابت می‌کند که مردم معترض مورد هدف قرار گرفته و سرکوب می‌شوند.

در روزهای گذشته نیز یک روزنامه‌نگار عراقی به نام «صفاء السرای» در بغداد از ناحیه سر مورد اصابت گلوله دودزای نیروهای امنیتی قرار گرفته و جان باخت.

سازمان عفو بین‌الملل در آخرین گزارش خود فاش کرد که گلوله‌های کشنده ساخت ایران علیه مردم معترض عراق استفاده شده و مقامات عراقی این گلوله‌های ساخت ایران را نه برای متفرق ساختن معترضان، بلکه برای کشتن آنها به کار گرفته‌اند.

در گزارش عفو بین‌الملل آمده است که براساس شواهد جدید گلوله‌های اشک‌آور ساخت ایران برای کشتن مردم معترض عراق به کار رفته‌اند. این سازمان در گزارش پیشین خود گفته بود که درباره گلوله‌های دودزای 40 میلی‌متری که برای کشتن معترضان در عراق استفاده شده، بیشتر تحقیق می‌کند.

شواهد جدید نشان داد بخش اعظم این گلوله‌های کشنده از نوع M651 و M713 ساخت سازمان صنایع دفاع ایران است. عفو بین‌الملل شواهد جدید را از منابع میدانی دریافت کرده که نشان می‌دهد چهار نفر از معترضان کشته شده، در اثر گلوله‌های ساخت ایران و صربستان جان باخته‌اند با این حال شواهدی درباره هویت افرادی که این گلوله‌های ساخت ایران را به سوی مردم معترض در خیابان‌های عراق شلیک می‌کند، ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید