روسیه به شهروندانش درباره سفر به عراق هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه روسیه شنبه 9 نوامبر 2019 با انتشار بیانیه‌ای به شهروندانش توصیه کرد که از سفر به عراق خودداری کنند.

به گزارش روسیه تودی، وزارت خارجه روسیه از شهروندان کشورش خواست به دلیل شرایط متشنج در عراق از سفر به این کشور خودداری کنند.

عراق از دو هفته بدین‌سو شاهد موج دوم اعتراضات علیه دولت است، حدود دو هفته قبل نیز اعتراضات مشابهی در این کشور به راه افتاده بود. عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق تاکید کرد که کابینه‌اش بدون وجود جایگزین استعفا نخواهد کرد.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق، روز شنبه 9 نوامبر در بیانیه‌ای اظهار داشت، دولت و دستگاه قضایی در باره پرونده‌های قتل معترضان رسیدگی می‌كنند.

نخست وزیر عراق در این بیانیه همچنین تاکید کرد که دولت تمام بازداشت شدگان اعتراضات اخیر را آزاد خواهد کرد.

عبدالمهدی همچنین تأكید كرد: «همه کسانی که خارج از چارچوب قانون و قوه قضائیه دست به قتل یا آدم ربایی کرده‌اند را تحت پیگرد قانونی قرار خواهیم داد».

نخست وزیر عراق با بیان اینكه اعتراضات در بغداد و چند شهر عراق که از چند هفته پیش آغاز شد، از مهمترین وقایع پس از سال 2003 است، گفت: «این تظاهرات ها یكی از مهمترین ابزارهای فشار برای دستیابی به اصلاحات سیاسی لازم است».

عادل عبدالمهدی قطع چندین بار خدمات اینترنت در عراق در روزهای گذشته را اینگونه توجیه کرد که «برخی‌ها از اینترنت برای «توطئه و ترویج خشونت» استفاده می‌کردند.

نخست وزیر عراق از تظاهرکنندگان خواست تا جلوه های زندگی عادی و طبیعی را به عراق بازگردانند.

عبدالمهدی تأکید کرد، هر کس به ارتکاب اقدام جنایی متهم شود از از هر طرف سیاسی که باشد، محاکمه خواهد شد.

عبدالمهدی از «تغییرات اساسی و مهم در ساختار دولتش» در پاسخ به خواسته های تظاهرکنندگان خبر داد او همچنین اقدام برای اصلاح «سیستم انتخاباتی و کمیسیون انتخابات طی روزهای آینده» را وعده داد.

عبدالمهدی گفت: «احزاب سیاسی در بسیاری از اقدامات نادرست عمل کردند و شکست خوردند».

نخست وزیر عراق تاکید هرگونه سلاح در خارج از چارچوب نهادهای دولتی نظامی غیر قانونی به شمار می‌رود دو دولت برای قرار دادن همه سلاح در دست دولت تلاش خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید