هشدار در مورد ته کشیدن ذخیره سوخت و جلسه عون برای بررسی اوضاع مالی لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته منابع رسانه‌ای داخلی لبنان، مقادیر سوخت موجود در تانکرهای شرکت‌های واردات مشتقات نفتی فقط کفاف ده روز آینده را می‌دهند.

این منابع افزودند، شرکت‌های مزبور به دلیل مخالفت بانک‌ها با گشودن اعتبار دلاری مطابق ساز و کار توافقی با بانک مرکزی لبنان، قادر به وارد کردن مقادیر لازم سوخت نخواهند بود.

برخی از پمب بنزین‌های بیروت، حومه جنوبی بسته شده و شلنگ‌های پمب بنزین را آویزان کرده‌اند اما دیگر پمپ بنزین‌ها، صرفا تا سقف 15 لیتر برای یک نفر بنزین می‌دهند.

سمیر جعجع رهبر حزب نیروهای لبنان پیشتر، نسبت به بروز ناآرامی‌ها اجتماعی در صورت کمبود کالاهای اساسی و بویژه سوخت و آرد و دارو هشدار داده بود.

وی ضمن بیان این سخن کنایه‌آمیز که رهبران لبنان، در سیاره دیگری زیست می‌کنند ؛ عنوان داشت: «تنها راه برون رفت از بحران، تشکیل کابینه مستقل از احزاب، مطابق خواسته معترضان است».

جعجع با اشاره به آشکار نشدن هیچگونه حاصلی از مذاکرات برای تشکیل کابینه جدید گفت: «سیاستمداران به گونه‌ای کار می‌کنند که گوئی بعد از اعتراضات گسترده، هیچ اتفاقی روی نداده است».

وی حزب‌الله را به تلاش برای تشکیل کابینه مشابه با دولت مستعفی و اصرار بر لزوم مشارکت جبران باسیل داماد میشل عون در آن، متهم کرد.

در این گیر ودار میشل عون رئیس جمهوری لبنان خواهان برپایی جلسه بانک‌ها در بعد از ظهر شنبه امروز در کاخ بعبدا برای بررسی اوضاع مالی کشور شد .در این جلسه، ریاض سلامه رئیس بانک مرکزی و دکتر سلیم صفیر رئیس انجمن بانک های لبنان واعضای شورای مدیریت این انجمن شرکت خواهند کرد.

از سوی دیگر و بنا برگزارش‌های میدانی، گروهی از معترضان، وارد ساحل معروف دریائی بیروت موسوم به «ساحل زیتون» شده و با سردادن شعارهایی در مطالبه باز پس‌گیری املاک دریایی ، چادرهای صحرایی خودرا در این مکان برپا کردند که با واکنش سریع نیروهای ضد اغتشاش رویرو شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید