تلاش ترامپ «دمدمی مزاج» برای دستیابی به توافق با ایران قبل از انتخابات ریاست جمهوری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وال استریت جورنال اخیرا در سر مقاله‌ای موضوع اعلام از سرگیری فعالیت تاسیسات فردو در نتیجه نقض تعهدات برجام از سوی ایران را برجسته کرده است .

به نوشته این روزنامه، منتقدان ترامپ بر این باورند که نحوه موضع‌گیری روحانی ثابت می‌کند‌، خروج از برجام، اقدامی اشتباه بود اما تنش آفرینی اخیر ایران نیز نشان می‌دهد که مشکلی در برجام وجود دارد و کشورهای اروپائی باید به آمریکا جهت رفع این مشکل کمک کنند.

در ادامه این سر مقاله آمده است:« آمریکا در تلاش است تا توافق جدیدی با ایران در مورد متوقف کردن انتشار موشک‌های بالستیک ایران و گرفتن اجازه بازرسی همه سایت‌های مشکوک هسته ای امضا کند. اوباما موفق نشد به متقاعد کردن ایرانی‌ها برای موافقت با هر گونه شرطی فراتر از شروطی نشد که ایرانیها اکنون آن را زیر پا می‌گذارند.

در بخش دیگری از این نوشتار می خوانیم : «یکی از خطراتی که ترامپ «مدمی» با ان مواجه است، از دست دادن صبر و تحمل خود در راهبردی می باشد که ترسیم کرده بر این اساس که به توافقی با ایران قبل از ورود به انتخابات ریاست جمهوری دست یابد و همین امر از دید کار شناسان، احتمال حملات بیشتر علیه هم پیمانان آمریکا در منطقه را افزایش می‌دهد».

نویسنده سرمقاله وال استریت جورنال در پایان نوشت، راهبرد ایجاد جبهه مشترک آمریکا – اروپا در برابر تهران ضمن پیش‌شرط قرار دادن کاهش تحریم‌ها علیه ایران در بازگشت این کشور به میز مذاکرات مجدد است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید