امارات: از توافق میان دولت قانونی و شورای انتقالی یمن استقبال می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امارات متحده عربی شامگاه سه‌شنبه 5 نوامبر 2019 ضمن استقبال از توافق ریاض امضا شده میان دولت قانونی و شورای انتقالی جنوبی یمن بر حمایت و پشتیبانی خود از هر آن چه منافع ملت یمنی برادر را برآورده و باعث برقراری ثبات و امنیت در این کشور شود، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام)، وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی دولت امارات متحده عربی در بیانیه‌ای حکمت خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی که در گردهم آوردن طرف‌های یمنی سر میز مذاکرات و رسیدن به این توافق مهم نقش محوری داشته را تحسین کرد.

وزارت خارجه امارات همچنین این توافق را تقویت کننده تلاش‌های بخش‌های مختلف یمن برای مقابله با خطرها و تهدیدهایی که این کشور را هدف قرار می‌دهند برشمرده و بسیار حائز دانست.

بیانیه وزارت خارجه امارات همچنین نقش مثبت و سازنده کشور سعودی در عرصه یمن را با ارزش و تکیه‌گاه اصلی امنیت ملی عربی و خلیجی عنوان کرد.

وزارت خارجه امارات در این بیانیه همچنین بر اهمیت همبستگی میان نیروهای یمنی، همکاری میان آنها و مقدم شمردن منافع عالی ملی در رویارویی با خطراتی که کشور یمن با آن مواجه است و در مقدمه آن کودتای شبه‌نظامیان حوثی تاکید کرد.

این بیانیه همچنین خواستار همیاری و تلاش‌های بین‌المللی برای حمایت از یمن طی مرحله پیش‌رو و حمایت از ثبات این کشور و مشارکت در سازندگی اقتصاد آن شد.

دولت امارات متحده عربی در راستای سیاست‌های حمایت‌آمیز خود در پشتیبانی از هر آنچه منافع ملت‌های منطقه را برآورده سازد مجددا بر تعهدش برای ایستادگی در کنار ملت یمن و حمایت از آرمان‌های مشروع آن در تحقق توسعه، امنیت و صلح در این کشور تاکید کرد.

امارات متحده عربی همچنین در این بیانیه، ائتلاف عربی تحت رهبری سعودی را مورد تحسین قرار داده و نقش آن در حفظ امنیت، ثبات و شکوفایی منطقه ستود و در این راستا مجددا بر تعهد خود به این مشارکت مبارک و ائتلاف خیر تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید