ولی‌عهد سعودی: توافق ریاض نقطه آغاز ثبات در یمن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی روز سه‌شنبه 5 نوامبر 2019 و در سخنرانی افتتاحیه مراسم امضاء توافق ریاض بین دولت قانونی یمن و شورای انتقالی جنوبی، تاکید کرد که ریاض بر مبنای خادم حرمین الشریفین همه تلاش خود را برای نزدیک‌تر کردن گروه‌های یمنی به کار گرفت.

در مراسمی که روز سه‌شنبه در ریاض برگزار شد، دولت قانونی یمن و شورای انتقالی جنوبی در حضور ولی‌عهد سعودی، عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهوری یمن و محمد بن زاید ولی‌عهد ابوظبی برای پایان دادن به درگیری‌ها در یمن توافق کردند.

شاهزاده بن سلمان در این مراسم با تاکید بر اینکه توافق ریاض «گامی به سوی راه‌حل سیاسی و پایان دادن به جنگ در یمن است»، ابراز امیدواری کرد که «این توافق نقطه آغاز ثبات در یمن باشد.»

او گفت: «اولویت ما در سعودی کمک به یمن بنا به درخواست دولت قانونی این کشور است... ما امنیت زیادی برای یمن و منطقه به دست آوردیم و به تلاش برای محقق کردن خواسته‌های ملت یمن ادامه خواهیم داد.»

ولی‌عهد سعودی همچنین از نقش امارات در ممکن کردن توافق ریاض تقدیر کرد و گفت: «امارات نیز در میادین افتخار در کنار سعودی و کشورهای ائتلاف، فداکاری‌های ارزشمندی کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید