ترکیه خواهر ابوبکر البغدادی را در شمال سوریه بازداشت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک منبع امنیتی ترکیه‌ دوشنبه 4 نوامبر به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که ترکیه «رسمیه عواد» خواهر ابراهیم عواد ملقب ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش که اخیرا توسط نیروهای آمریکایی کشته شد را در شمال سوریه بازداشت کرده است.

این منبع امنیتی ترکیه‌ای افزود، خواهر البغدادی که روز دوشنبه توسط نیروهای ترکیه بازداشت شده در یک «اتوکاروان‌» در شمال سوریه سکونت داشت.

او گفت که رسمیه عواد 65 ساله به همراه همسر و 5 تن از فرزندانش در یک اتوکاروان در نزدیکی شهر اعزاز در شمال سوریه زندگی می‌کرد.

یک مقام بلند پایه ترکیه‌ای در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز در این‌باره تصریح کرد، ترکیه روز دوشنبه خواهر ابوبکر البغدادی رهبر داعش را در شهر اعزاز سوریه بازداشت کرده و او را به همراه همسرش و همسر فرزندش که بازداشت شده‌اند، مورد بازجویی قرار خواهد داد.

این مقام ترکیه‌ای گفت: «رسمیه عواد هنگام تفتیش یک اتوکاروان در نزدیکی شهر اعزاز سوریه بازداشت شد.. امیدواریم که اطلاعات با ارزشی از خواهر البغدادی درباره فعالیت‌ درون داعش به دست بیاوریم».

یک مقام ترکیه‌ای که خواست نامش فاش نشود اظهار داشت که بازداشت این افراد برای دستگاه اطلاعاتی «معدن طلا» است.

او همچنین افزود که «آنچه از داعش می‌داند می‌تواند به طور گسترده‌ای به شناخت از این گروه کمک کند و به دستگیری تعداد بیشتری از اشرار بیانجامد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size