همکاری راهبردی بین ریاض و واشنگتن برای مبارزه با تروریسم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه آمریكا روز جمعه از همکاری راهبردی بین واشنگتن و ریاض در مبارزه با تروریسم خبر داد.

وزارت امور خارجه آمریکا در گزارشی درباره تروریسم اظهار داشت که پادشاهی سعودی با تروریسم القاعده، داعش و شبه‌نظامیان حوثی مقابله کرده است و در ادامه خاطرنشان کرد که پادشاهی سعودی همچنان در ائتلاف بین‌المللی علیه سازمان تروریستی داعش به عنوان شریکی فعال باقی مانده است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت که ایران یک میلیارد دلار برای نمایندگان خود در منطقه هزینه کرده و تأکید کرد که حزب‌الله لبنان همچنان به نقش نظامی خود در عراق، یمن و سوریه ادامه می‌دهد.

وزارت خارجه ایالات متحده همچنین یادآور شد كه ایران بدترین كشور جهان در زمینه حمایت از تروریسم است.

آمریکا: متعهد به کمک به پادشاهی سعودی هستیم

از سوی دیگر مراک اسپر وزیر دفاع آمریكا، در توئیتی در صفحه توئیتر خود اظهار داشت كه ماه گذشته ملاقات بسیار مثمر ثمری با محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی داشته و او طی آن بر تعهد ایالات متحده برای كمک به پادشاهی سعودی برای دفاع از خود، با توجه به «فعالیت‌های بی ثبات کننده» ایران تأكید كرد.

در این جلسه، اسپر همچنین روابط دوجانبه بین دو کشور دوست و زمینه‌های همکاری در زمینه‌های نظامی و دفاعی را با ولی‌عهد سعودی مورد بررسی قرار داده، شماری از موضوعات، به ویژه تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و هماهنگی تلاش‌ها در این رابطه را بررسی کردند.

ریاض: کشتن البغدادی آغاز مرحله جدیدی است

در همین زمینه، شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولی‌عهد، نائب‌رئیس شورای وزرا و وزیر دفاع سعودی، طی تماسی تلفنی با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریكا موفقیت عملیات کشتن البغدادی رهبر سازمان تروریستی داعش توسط نیروهای ویژه آمریكا را به او تبریک گفت.

ولی‌عهد سعودی در این تماس گفت که این عملیات آغازگر دوره‌ای جدید و گامی تاریخی در جنگ با تروریسم، افراط گرایی و نفرت پراکنی است.

رئیس جمهور ایالات متحده از جانب خود، همکاری مستمر و مثمر ثمر میان ایالات متحده و پادشاهی سعودی در زمینه مبارزه با تروریسم و خشکاندن منابع آن را مورد قدردانی قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید