امارات: نیروهایمان پس از اجرای ماموریت آزادی عدن به وطن بازگشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی چهارشنبه 30 اکتبر 2019 از بازگشت نیروهای مشترک اماراتی فعال در استان عدن در جنوب یمن، به کشورشان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام) فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی، چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت نیروهای اماراتی «پس از اجرای ماموریت نظامی آزادی عدن، برقراری امنیت در این شهر و تحویل آن به نیروهای کشورهای برادر سعودی و یمن» به وطن بازگشتند.

فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات در این بیانیه توضیح داد که «عملیات تحویل عدن به نیروهای سعودی و یمنی بر اساس مسئولیت و طبق استراتژی نظامی سازمان یافته‌ای انجام شد تا از دستاوردهای نظامی محقق شده محافظت شود و در این راستا روند تحویل با موفقیت کامل انجام شد».

فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات در ادامه توضیح داد، «نیروهای اماراتی بازگشته از عدن ماموریت‌های نظامی خود را با موفقیت بزرگی انجام دادند، در این راستا در تاریخ 17ژوئیه 2015 اقدام به رهاسازی شهر عدن از دست حوثی‌ها و گروه‌های تروریستی کردند تا از آن پس عملیات نظامی نیروهای ائتلاف به رهبری پادشاهی عربی سعودی از آنجا آغاز شود که منجر به آزادسازی بسیاری از مناطق خاک یمن و رهایی آنها از دست کودتاگران حوثی و از نفوذ ایران شد که هدف تسلط بر حکومت یمن را دنبال می‌کند».

در این بیانیه همچنین آمده است: «نیروهای اماراتی و نیروهای کشور برادر سعودی، پس از آزادسازی عدن تلاش کردند تا شهر را از نظر نظامی تامین و ثبات را در آن برقرار کرده، بازمانده گروه‌های تروریستی را در این شهر تحت پیگرد قرار داده و تمامی تهدیدهای امنیتی را از بین ببرند، آنها در این راستا موفق شدند امنیت را در مناطق مختلف استان عدن تقویت و برقرار کرده، نیروهای یمنی را از طریق آمادسازی، آموزش و مسلح‌سازی توانمندی بخشیده به طوری که بتوانند وظایف نظامی‌شان را در مرحله تحویل (عدن) انجام دهند و در این راستا طی مرحله توانمندسازی نیروهایی یمنی به خوبی آموزش دیده و مجهز شدند تا قادر باشند آرامش را تثبیت و زمین را به روش‌های نظامی حرفه‌ای حفظ کنند».

فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات تاکید کرد که نیروهای اماراتی پس از اتمام مراحل آزادسازی شهر عدن، حفظ امنیت، آموزش و توانمندسازی نیروهای یمنی، اقدام به تهیه طرح‌های استراتژیک به کار رفته از سوی ائتلاف عربی کردند تا در مرحله تحویل عدن به نیروهای کشورهای برادر سعودی و یمن به کار گرفته شود و این نیروها در مرحله بعدی بتوانند ماموریت تامین امنیت شهر عدن و ادامه حفظ دستاوردهای نظامی محقق شده را بر عهده گیرند».

فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات در ادامه افزود، «نیروهای اماراتی با همکاری نیروهای کشورهای برادر سعودی و یمن به جنگ خود علیه گروه‌های تروریستی در استان‌های مختلف جنوب یمن و دیگر مناطق این کشور ادامه خواهند داد».

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی امارات: «فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات، قهرمانی‌هایی که نیروهای امارات از زمان آزادسازی عدن در سال 2015 محقق کردند را مورد تحسین قرار داده، زمانی که افسران، افسران وظیفه و افراد نیروهای اماراتی شجاعت‌هایی از خود نشان دادند که در تاریخ نظامی ثبت خواهد شد و در این راستا پیروزی‌های بسیاری را در جنگ‌ علیه شبه نظامیان حوثی و گروه‌های تروریستی محقق ساختند».

فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات همچنین «رشادت‌ها و جانفشانی‌های شهیدانی که جان‌ خود را در راه حق و ایستادگی در کنار برادران نثار میهن و رهبری خویش کردند» را مورد تحسین قرار داد.

این بیانیه همچنین افزود: «فرماندهی کل نیروهای مسلح تاکید کرد که نیروهایش، به عنوان بخشی از ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی به حمایت و پشتیبانی خود از برادران در یمن برای تحقق هر آنچه خیر و منفعت یمنی‌ها باشد را ادامه خواهد داد».

نیروهای اماراتی بازگشته از عدن مورد استقبال محمد بن احمد البواردی وزیر مشاور در امور دفاعی دولت امارات و ارتشبد ستاد حمد محمد ثانی الرمیثی رئیس ستاد نیروهای مسلح امارات متحده عربی مورد استقبال قرار گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید