ریاض..آغاز نشست داووس صحرا با مشارکت 300 تن از تصمیم‌گیران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صندوق سرمایه‌گذاری‌های عمومی سعودی شامگاه دوشنبه 28 اکتبر لیستی از نام‌های گروهی از روسای کشورها و تصمیم‌گیرانی را منتشر کرد که قرار است در سومین دوره از نشست آینده سرمایه‌گذاری سالیانه که از امروز سه‌شنبه 29 تا پنج‌شنبه 31 اکتبر 2019 در ریاض برگزار می‌شود، شرکت کنند.

به گزارش العربیه، سطح مشارکت در این نشست منعکس کننده اهمیت جهانی این ابتکار است که با حضور هیأت‌هایی از آمریکای شمالی، آسیا، اروپا، جنوب آفریقا و خاورمیانه برگزار می‌شود.

برنامه نشست داووس صحرا شامل تعدادی از جلسات باز با رهبران جهان و تصمیم‌گیران است که در این راستا امروز سه‌شنبه ناریندرا مودی نخست وزیر هند «آینده فعالیت‌ها در هند» را با ری دالیو میلیاردر آمریکایی بنیانگذار، رئیس و مدیر سرمایه‌گذاری شرکت بریج واتر که در این نشست حضور یافته است، بررسی می‌کند.

فردا چهارشنبه نیز ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل درباره چگونگی و نقشی که سرمایه‌گذاری‌های جدید می‌توانند در بازگرداندن قوی برزیل به چشم‌انداز اقتصادی جهان ایفا کنند، سخنرانی خواهد کرد.

بررسی آینده فعالیت‌ها در آفریقا

در دومین روز از نشست داووس صحرا ملک عبدالله دوم پادشاه اردن سخنرانی ویژه‌ای خواهند داشت و علاوه بر آن در جلسه عمومی این نشست محمد بخاری رئیس جمهوری نیجریه، ایسوفو محمدو رئیس جمهوری نیجر، آهورو کینیاتا رئیس جمهوری کنیا و ساسو نغیسو رئیس جمهوری کنگو برازاویل «آینده فعالیت‌ها در آفریقا» را مورد بررسی قرار خواهند داد.

سومین دوره از نشست داووس صحرا در ریاض با مشارکت 300 سخنران از میان تصمیم‌گیران، سرمایه‌گذاران و کارشناسانی از بیش از 30 کشور جهان برگزار می‌شود که این منعکس کننده اهمیت جهانی این رویداد است.

در این راستا سخنرانان از میان نمایندگان آمریکای شمالی %39، از اروپا %20 و قاره آسیا به میزان %19 و کشورهای خاورمیانه نزدیک به %15 از تعداد سخنرانان در این نشست را به خود اختصاص خواهند داد. تاکنون بیش از 6 هزار تن مشارکت خود را در ابتکار آینده سرمایه‌گذاری تاکید کرده‌اند.

شایان ذکر است که ابتکار بررسی آینده سرمایه‌گذاری‌ها با هدف تشویق گفت‌وگوها و تقویت همکاری‌ها میان طرف‌های ذیربط درباره بزرگترین چالش‌هایی است که جهان با آنها مواجه است که از جمله آنها مسائل مربوط به توسعه پایدار، فناوری‌ها و آینده جوامع که مستلزم ابتکار آینده سرمایه‌گذاری است تا جایگاهی جهت تشویق روابطی آزاد و نوآورانه میان فعالان، تصمیم‌گیران، سرمایه‌گذاران، مبتکران و رهبران جهان فراهم شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید