"نتایج آزمایش دی‌ان‌ای کشته شدن البغدادی را تایید کرد"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شبکه فاکس‌نیوز روز یکشنبه 27 اکتبر 2019 به نقل از یک مقام عالی‌رتبه آمریکایی گزارش کرد نتایج آزمایشات دی‌ان‌ای نشان داد که ابوبکر البغدادی کشته شده است.

پیش از این شبکه فاکس‌نیوز گزارش کرده بود که آمریکا در حال انجام بررسی بر روی نمونه‌های اخذ شده از جسدی است که گمان می‌رود متعلق به ابوبکر البغدادی باشد. سی‌ان‌ان نیز در گزارش مشابهی از یک مقام عالی‌رتبه پنتاگون نقل کرد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به وزارت دفاع این کشور در پیدا کردن محل اختفای رهبر داعش کمک کرد و پنتاگون «منتظر نتایج بررسی دی‌ان‌ای برای مطمئن شدن از مرگ بغدادی است.»

منابع آمریکایی روز یکشنبه 27 اکتبر 2019، گزارش کردند که ابراهیم عواد السامرائی، ملقب به ابوبکر البغدادی، خلیفه خودخوانده داعش در حمله نیروهای آمریکایی کشته شد. این خبر تا کنون از سوی هیچ از مقامات آمریکایی تایید یا تکذیب نشده ولی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا صبح روز یکشنبه در صفحه توئیترش نوشت: «همینک اتفاق بزرگی رخ داد.»

یک کارشناس امور گروه‌های تروریستی به تلویزیون عراق گفت که سازمان اطلاعات عراق به آمریکا در تعیین محل اختفای رهبر داعش کمک کرد.

خبرگزاری رسمی عراق نیز به نقل از یک منبع امنیتی کشته شدن ابراهیم عواد السامرایی ملقب به ابوبکر البغدادی را تایید کرد. براساس این گزارش، در حمله نیروهای امنیتی، علاوه بر البغدادی، غزوان الراوی، مسئول حفاظت شخصی او نیز کشته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید