عراق ویدئویی از عملیات کشتن البغدادی منتشر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آنکه منابع آمریکایی کشته شدن ابوبکر البغدادی، رهبر داعش را تایید کردند، تلویزیون رسمی عراق ویدئویی منتشر و اعلام کرد ویدئوی حمله نیروهای آمریکایی به محل اختفای البغدادی در سوریه است.

این تصاویر که در ساعات اولیه صبح ضبط شده‌اند، وجود یک حفره عمیق ناشی از حمله هوایی را نشان می‌دهد. در مناطق پیرامونی ای حفره لباس‌های پاره پاره و خون‌آلود نیز دیده می‌شوند.

یک کارشناس امور گروه‌های تروریستی به تلویزیون عراق گفت که سازمان اطلاعات عراق به آمریکا در تعیین محل اختفای رهبر داعش کمک کرد.

خبرگزاری رسمی عراق نیز به نقل از یک منبع امنیتی کشته شدن ابراهیم عواد السامرایی ملقب به ابوبکر البغدادی را تایید کرد. براساس این گزارش، در حمله نیروهای امنیتی، علاوه بر البغدادی، غزوان الراوی، مسئول حفاظت شخصی او نیز کشته شد.

ترکیه ادعا کرد که درباره این عملیات با واشنگتن هماهنگ بوده ولی مجله نیوزویک گزارش کرد که آمریکایی‌ها حمله به البغدادی را به ترک‌ها اطلاع نداده بودند.

دیدبان حقوق بشر سوریه به نقل از منابع موثق خود گزارش کرد که سازمان اطلاعات آمریکا و سازمان اطلاعات منطقه خودمختار شمال و شمال شرق سوریه اطلاعات دقیقی درباره حضور رهبران رده اول داعش در منطقه بریشا داشتند ولی حمله به آنها به دلیل آغاز حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه به تعویق افتاده بود.

براساس برخی گزارش‌ها جنگنده‌های آمریکایی که از درون خاک ترکیه به پرواز درآمده بودند نیز در این عملیات مشارکت داشتند. یک سازمان اطلاعاتی عربی نیز در این عملیات مشارکت داشت.

منابع محلی در ادلب به «العربیه.نت» گفتند که هلی‌کوپترهای آمریکایی اجسادی را از منطقه خارج کرده و دو نفر زنده را نیز با خود برده‌اند. منابعی از منطقه بریشا که گمان می‌رود البغدادی در آن کشته شده، گفت که تنها شهروندان معمولی در این منطقه سکونت داشتند و البغدادی برای رسیدن به این منطقه باید از نقاط بازرسی متعددی که متعلق به جبهه النصره هستند، می‌گذشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید