ویدئو؛ عوامل حزب‌الله لبنان در بین معترضان به هواداری از خمینی و خامنه‌ای شعار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

طرفداران حزب الله لبنان، شامگاه پنج‌شنبه با حضور در تجمع معترضان در مرکز بیروت، شعارهایی در حمایت از آیت‌الله خمینی بنیانگذار رژیم ایران و آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر کنونی جمهوری اسلامی سر دادند، آنها در پی دخالت نیروهای امنیتی جهت حمایت از معترضان محاصره و از محل تظاهرات دور شدند.

ویدئوی پخش شده که نشان می‌دهد، طرفداران و اعضایی از حزب‌الله لبنان با شعاریی در هواداری از خمینی و خامنه‌ای فریاد می‌زنند: «ما فرزندان خمینی هستیم که شعار وفاداری به علی خامنه‌ای را سر می‌دهیم».

از سوی دیگر پس از یک سری حوادث که گفته شده توسط عوامل نفوذی صورت گرفت، معترضین شب هنگام توانستند مواقع خود را باز پس بگیرند و در همین حال شعارهایی در توصیف هواداران حزب‌الله به عنوان اراذل و اوباش سر داده شد.

در همین حال، خبرنگار العربیه گزارش داد که روز پنجشنبه درگیری فیزیکی در میدان ریاض الصلح در مرکز بیروت در محل تجمع معترضین در پی اعتراض عوامل حزب‌الله به شعارهایی علیه حسن نصرالله به وقوع پیوست که منجر به مداخله نیروهای امنیتی شد.

عوامل حزب‌الله لبنان با حضور در میان معترضان بیروتی درگیری ایجاد کردند
عوامل حزب‌الله لبنان با حضور در میان معترضان بیروتی درگیری ایجاد کردند

او همچنین گزارش داد ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های تلویزیونی محلی، مردانی جوان را با پیراهن‌های سیاه (هواداران حزب‌الله) بر تن در میان جمعیت در محل درگیری نشان می‌داد.

از سوی دیگر فعالان گزارش دادند که حزب‌الله، شماری از جوانان هوادار خود را به میدان ریاض الصلح فرستاد تا شعار بدهند: «همه یعنی همه، نصرالله با شرف‌تر از همه است».

این شعار گویا در واکنش به شعار مشابهی سر داده شده که ضمن «بی‌شرف» خواندن طبقه سیاسی حاکم، نصرالله را مستثنا نکرده است.

رسانه‌های محلی همچنین گزارش دادند که درگیری با تظاهرکنندگان درپی بازگشت دوباره هواداران حزب‌الله و جنبش امل به محل تجمع اعتراضی، بار دیگر از سر گرفته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم