روحانی شیعه به حزب‌الله: زندگی مناسب برای لبنانی‌ها مهم‌تر از نبرد با اسرائیل است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یاسر عوده، روحانی سرشناس شیعیان لبنان روز جمعه 25 اکتبر 2019 در خطبه نماز جمعه با مخطاب قرار دادن نبیه بری رئیس‌ پارلمان این کشور و حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله، گفت که داشتن زندگی مناسب برای لبنانی‌ها مهم‌تر از نبرد با اسرائیل است.

او در خطبه نماز جمعه گفت که درباره شیوه رفتار و برخورد دولت لبنان و نیروهای حزب‌الله با مردم معترض و خواسته‌هایشان نگران است. او خواستار این شد که از زور برای مقابله با مردم استفاده نشود و درباره احتمال خونریزی «میان اعضای یک خانواده» هشدار داد.

یاسر عوده خطاب به نبیه بری و حسن نصرالله گفت: «از زور استفاده نکنید و افرادتان را [از این کار] منع کنید. استفاده از زور، مردم را از شما دور کرده و شکاف میان پیروان مذهبتان و میان افراد خانواده واحد (ملت لبنان) را بیشتر می‌کند.»

او گفت که باید به خواست مردم لبنان توجه شود و «مبارزه با گرسنگی و فقر اولویت مردم شده نه اسرائیل.»

عوده افزود: «قدرت در اختیار شماست و می‌توانید مردم را سرکوب کنید، اما بدانید که بسیاری بر ضد شما خواهند شد و بر ضد هر برنامه پیش‌رو و هر جنگی در آینده، زیرا که گرسنگی کفر و کافر است و فقر کفر و کافر است. زندگی با کرامت و مبارزه با فقر و ذلت اولویت اول مردم شده و حتی مهم‌تر از مبارزه با اسرائیل.»

او گفت که شکایت‌های بسیاری در این زمینه از مردم دریافت کرده است.

این روحانی سرشناس شیعیان لبنان همچنین تاکید کرد که لبنانی‌ها خواهان حداقل حق زندگی هستند و این موضوع مهم‌تر از مبارزه با اسرائیل شده و «ما اینک در زمانی زندگی می‌کنیم که رسانه‌های اجتماعی همه چیز را آشکار می‌کنند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید