با وجود زد و خورد با حزب‌الله، تظاهرات در لبنان ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علیرغم درگیری‌های به وجود آمده میان عوامل حزب‌الله لبنان و مردم معترض در این کشور، شامگاه جمعه 25 اکتبر 2019 مردم بیروت و دیگر شهرهای این کشور به تجمعات اعتراض‌آمیز خود ادامه داده و خواستار استعفای دولت شدند.

معترضان با تاکید بر اینکه سخنان حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان و درگیری‌های پیش‌آمده میان اعضای حزبش و مردم معترض، آنها را نمی‌ترساند، اعلام کردند تا قبل از کناره‌گیری دولت به خانه‌هایشان باز نخواهند گشت.

هواداران حزب‌الله عصر روز جمعه و پس از سخنرانی حس نصرالله از اعتراضات خارج شده، اما تجمعاتی در مناطق تحت سیطره حزب تشکیل داده و در ورودی‌های میدان‌های محل تجمعات مردمی در بیروت دست به اغتشاش زدند.

در ساعات پیش از ظهر روز جمعه نیز نیروهای حزب‌الله در میدان اصلی تظاهرات در بیروت با مردم درگیر شدند و ادامه این درگیری‌ها به زد و خورد میان نیروهای امنیتی لبنان و عوامل حزب‌الله انجامید.

خبرنگار العربیه از بیروت گزارش کرد که تعدادی از هواداران حزب‌الله به میان معترضان نفوذ کرده و شعارهایی در حمایت از نصرالله سر دادند و این موضوع موجب بروز درگیری‌هایی میان آنها و معترضان در میدان ریاض الصلح بیروت شد.

پس از آن نیروهای ضد شورش برای متفرق کردن درگیری‌ها وارد عمل شده و ورودی‌های میدان شهدای بیروت را نیز بستند.

نیروهای امنیتی لبنان با هواداران حزب‌الله در وسط بیروت درگیر شده و تعدادی از اغتشاشگران را دستگیر کردند. گزارش‌های محلی حکایت از زخمی‌شدن تعدادی از نیروهای دو طرف در این درگیری دارد. در همین چارچوب نیروهای حزب‌الله به رسانه‌های حاضر در محل اعتراضات در بیروت حمله کرده و پوشش خبری آنها را مختل کردند.

مردم شهرهای مختلف لبنان روز جمعه 25 اکتبر 2019 در نهمین روز متوالی به میدان‌های شهرهای مختلف آمده و خواستار استعفای دولت شدند. تعدادی از معترضان در میادین شهرهای مختلف چادر زده و در این مناطق خوابیدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید