ترکیه از «درهم کوبیدن» کُردها می‌گوید؛ «سوریه دمکراتیک» عقب‌نشینی نمی‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش «دیدبان حقوق بشر سوریه» به نقل از منابعی در فرماندهی «سوریه دمکراتیک»، این تشکیلات روز پنج‌شنبه مخالفت خود را با پیشنهاد روسیه برای عقب‌نشینی از مناطق شمالی سوریه، اعلام کرد.

بر اساس این گزارش فرماندهی «سوریه دمکراتیک» طرح پیشنهادی روسیه مبنی بر عقب‌نشینی از مرز شمالی سوریه یا باز کردن راه برای حمله نیروهای ترکیه را رد کرده و آن را «باج‌خواهی به شدت غیرقابل قبول» توصیف کرد که «با حجم و نقش روسیه به عنوان ابر قدرت و دارای نقش فعال در پرونده سوریه تناسب ندارد».

این تشکیلات کُردی تأکید کرد که نیروهایش «موظف به دفاع از مرزها و ملت سوریه به هر بهایی» است، و افزود «مشکل اصلی نهفته در چارچوبی سیاسی است که روسیه باید در آن نقشی فعال برای ایجاد راه‌ حل سیاسی ایفا کند».

پیشتر مظلوم عبدی فرمانده سوریه دمکراتیک بیان کرد که ترکیه و گروه‌های هوادارش، علیرغم اعلام پایان عملیات نظامی، همچنان به حملات خود در جبهه‌ شرقی منطقه راس العین ادامه می‌دهند، او از طرف‌های تضمین‌کننده آتش‌بش (روسيه و آمریكا) خواست تا به مسئولیت‌های خود عمل کنند.

سوریه دمکراتیک همچنین در بیانیه‌ای از ایالات متحده خواست تا به منظور «متوقف کردن تجاوز ترکیه» دخالت کند.

اردوغان تهدید به «درهم کوبیدن» کُردها کرد

از سوی دیگر وزارت دفاع ترکیه از مورد اصابت قرار گرفتن 5 سرباز این کشور در پی حمله کُردها در منطقه رأس العین خبر داد.

در همین حال، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که آنکارا «برای درهم کوبیدن جنگجویان کُرد، در صورت عدم عقب‌نشینی آنها از منطقه امن در شمال سوریه بر اساس توافق آتش‌بس با آمریکا»، حق خود را اعمال خواهد کرد.

سوریه دمکراتیک امروز پنج‌شنبه نیروهای ترکیه را متهم که سه روستا در شمال سوریه را علیرغم اعلام آتش‌بس مورد حمله قرار دادند.

اردوغان گفت در صورت عقب‌نشینی نکردن نیروهای حمایت خلق کُرد از منطقه مرزی بر اساس توافق به عمل آمده با روسیه، ترکیه طرح حمله خود را به اجرا خواهد گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید