وزیر دفاع آمریکا: متعهد به حمایت از سعودی در دفاع از این کشور هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا شامگاه سه‌شنبه 22 اکتبر در توئیتی اعلام کرد که دیدار ثمر‌بخشی را با شاهزاده محمد بن‌ سلمان ولی‌عهد پادشاهی سعودی انجام داده است.

اسپر افزود که او طی این نشست خواسته تا در سایه فعالیت‌های ایران که «برهم زننده ثبات» است بر تعهد ایالات متحده در حمایت از سعودی در دفاع از این کشور، تاکید کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد، معاون رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی سه‌شنبه در دفتر کارش در ریاض با مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا دیدار کرد.

در این دیدار ابعاد همکاری‌های دوجانبه میان دو کشور دوست و زمینه‌های همکاری مرتبط با جنبه نظامی و دفاعی بررسی شد، علاوه بر آن تعدادی از مسائل ویژه در ارتباط با تحولات رویدادهای منطقه‌ای، بین‌المللی و هماهنگی تلاش‌های انجام گرفته در این‌باره مورد بحث قرار گرفت.

پیش از این خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود در دفتر کارش مارک اسپر را به حضور پذیرفت و در طی این‌ دیدار روابط دوستی سعودی و آمریکا و جنبه‌های همکاری استراتژیک میان دو کشور مورد بحث قرار گرفت.

در این راستا همچنین درباره تعدادی از مسائل امنیتی و دفاعی مشترک، علاوه بر آن آخرین تحولات در منطقه و تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه بحث شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید