كشته شدن یک فرمانده عالی رتبه به همراه ده‌ها حوثی دیگر در استان صعده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری «العربیه» و «الحدث» روز چهارشنبه 23 اکتبر فاش کردند در جریان درگیری نیروهای ارتش ملی یمن با شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران در جبهه «الملاحیط» در منطقه «الظاهر» در جنوب غربی استان صعده، «حمزه الشعبانی» فرمانده تیپ 2 «الصماد» به همراه ده‎ها شبه‌نظامی دیگر کشته شدند.

سخنگوی منطقه پنجم ارتش ملی یمن در این باره گفت: «در حالی که عناصر شبه نظامی حوثی خود را برای حمله به ارتش ملی یمن آماده می‌کردند، نیروهای ارتش با پشتیبانی هواپیماهای ائتلاف عربی در یک عملیات غافلگیرانه، پس از نظارت بر تحرکات آنها توانستند مواضع این گروه را در مناطق مورد نظر مورد هدف قرار دهند.»

در این حمله ضمن کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از جمله چندین فرمانده‌ عالی رتبه حوثی‌ها‌ مقادیر قابل توجهی از سلاح و مهمات نیز به دست آمد.
پیشروی‌های جدید

روز دوشنبه نیز، ارتش ملی یمن با پشتیبانی بالگردهای ائتلاف عربی در جبهه «رازح» در غرب استان صعده که مقر اصلی فرمانده های حوثی نیز در آنجا است، خبر از پیشروی‎های زمینی جدیدی در این جبهه داد.

وب سایت رسمی ارتش ملی یمن نیز در بیانیه‌ای ضمن اشاره به شکست‌های سنگین شبه نطامیان حوثی و فرار آنها به سمت مناطق «آل علی» و «بنی معین»، خبر از آزادی «بيت حشران»، «معتق»، «العتم» و «العريشة» در منطقه «رازح» داده است .

همچنین ارتش ملی یمن کنترل بخش‌های استراتژیک از مراکز تجمع شبه‌نظامیان حوثی در مناطق «آل زاهر»، «آل شرقه» و برخی مناطق دیگر در «بنی معین» را به دست گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید