ارتش لبنان مسیرهای بسته را بازگشایی کرد اما معترضان حاضر به عقب‌نشینی نیستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرنگار العربیه ارتش لبنان روز چهارشنبه 23 اکتبر 2019 عملیات گسترده‌ای برای بازگشایی مسیرهایی که توسط مردم معترض بسته شده‌اند، آغاز کرد ولی با مقاومت مردم معترض مواجه شد؛ معترضانی که حاضر به عقب‌نشینی نیستند.

ارتش لبنان کوشید با استفاده از زور، مسیرهای اصلی را باز کند و این امر موجب بروز درگیری‌هایی میان ارتش و معترضان به ویژه در منطقه نهر الکلب شد و تعدادی از معترضان از هوش رفتند. مناطق الطیونه و صیدا نیز شاهد درگیری‌های دو طرف بود.

رسانه‌های محلی گزارش کردند که مسیر شهر صیدا به طور کامل بازگشایی شده و همه معترضان بازداشت‌شده، نیز آزاد شدند. دو تن از معترضان زخمی شدند. خبرگزاری رسمی لبنان گزارش کرد سربازان ارتش موانعی که معترضان در بزرگراه جل الدیب گذاشته بودند را کنار زده تا راه را باز کنند ولی این امر نیز موجب درگیری معترضان و نیروهای ارتش شد.

مردم معترض روز چهارشنبه تعدادی لاستیک خودرو آتش زده و مسیر کمربندی البیدر که بیروت را به دمشق متصل می‌کند، بستند. گروهی دیگر از معترضان نیز در شهر النبطیه در جنوب لبنان مسیر این منطقه را در حضور گردان‌های النبطیه بستند.

تصاویری که از جنوب لبنان منتشر شده نشان می‌دهد نیروهای ارتش به شکل چشمگیری پیرامون بانک مرکزی مستقر شده‌اند. معترضان اعلام کرده‌اند که می‌خواهد در این منطقه تظاهرات کنند. در بیروت نیز معترضان مسیرهای منتهی به وزارت آموزش و پرورش و ساختمان یونسکو را بستند.

همزمان تعداد قابل توجهی از مردم معترض کماکان در منطقه ریاض الصلح بیروت مستقر شده و بخشی از آنها راهی منطقه بانک مرکزی شدند. معترضان خواستار محاکمه رئیس بانک مرکزی به دلیل نقشش در شرایط معیشتی ناگوار لبنانی‌ها شدند.

روز سه‌شنبه وزارت آموزش و پرورش لبنان تصمیم قبلی خود مبنی بر بازگشایی مدارس را لغو کرد. اتحادیه بانک‌های لبنان نیز اعلام کرد همه بانک‌های این کشور برای هفتمین روز متوالی تعطیل خواهند بود.

یکی از گروه‌های سازماندهی تظاهرات در لبنان از مردم این کشور خواست به اعتصاب عمومی پیوسته و مسیرهای مواصلاتی را ببندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید