نیروهای آمریکایی از سوریه خارج و در کردستان عراق مستقر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نیروهای ایالات‌متحده آمریکا روز دوشنبه 21 اکتبر از شمال شرق سوریه عقب نشینی و از طریق گذرگاه «سحیله» در استان دهوک وارد اقلیم کردستان شدند.

به گزارش منابع خبری عراق، منابع محلی از ورود حدود 30 تریلر و بیش 100 خودروی زرهی از نوع «هامر» متعلق به نیروهای آمریکایی به استان دهوک خبر داند.

بر اساس گزارش وزیر دفاع ایالات‌ متحده، «نیروهای آمریکایی پس از ترک سوریه، به غرب عراق خواهند رفت تا برای جلوگیری از تجدید حیات داعش همچنان به انجام عملیات نظامی خود در منطقه ادامه دهند.»

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز در گزارشی نوشت «هنگام خروج نیروهای آمریکا فعالان غیرنظامی با در دست داشتن پلاکاردهایی موضع آمریکا در این باره را محکوم کردند.»

در یکی از این پلاکاردها به زبان انگلیسی نوشته شده است «به کردها خیانت کردید، تاریخ و نسل‌های آینده شما را لعن خواهند کرد. چگونه به فرزندانتان می‌گویید که هم‌پیمانان کردتان را رها کردید تا توسط ترک‌ها کشته شوند؟»

ک منبع در دفتر نخست وزیر عراق نیز خاطرنشان کرد «هیچ نیروی آمریکایی نمی‌تواند بدون موافقت دولت عراق وارد کشور شود اما این نیروها با هماهنگی و موافقت دولت بغداد وارد کشور شدند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید