میشل عون: باید حساب‌های بانکی تمامی وزرای لبنانی را غیرمحرمانه اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر ریاست جمهوری لبنان دوشنبه 21 اکتبر اعلام کرد که «دولت لا اقل باید برای کسب اعتماد مردم حساب‌های هر کسی که در حال حاضر یا آینده مسئولیتی وزارتخانه‌ای داشته باشد را غیر محرمانه اعلام کند».

به گزارش خبرگزاری‌ها، رئیس جمهوری لبنان در توئیتی نوشت، تظاهراتی که در تمام کشور در جریان است تعبیری از «درد مردم» است اما این «ظالمانه‌ است که تمامی سیاسیون به فساد متهم شوند».

رئیس جمهوری لبنان همچنین طی نشست اعضای دولت گفت: «آنچه در خیابان‌ها اتفاق می‌افتد تعبیری از درد مردم است اما در نسبت دادن فساد به همگان ظلمی بزرگ است».

دفتر ژنرال عون اعلام کرد که شورای وزیران روز دوشنبه با ریاست جمهوری در کاخ بعبدا نشستی را جهت بررسی تحولات اوضاع در لبنان برگزار کرد.

دفتر ریاست جمهوری لبنان پیش‌بینی کرد که دولت اصلاحاتی از جمله کاهش حقوق وزرا به نصف را در تلاش برای کاهش بحران اقتصادی و آرام کردم اعتراضاتی که صدها هزار تن از تظاهرکنندگان را طی 4 روز گذشته به خیابان‌ها کشانده است، اتخاذ کند.

جلسه شورای وزیران لبنان برای بررسی طرح 24 ماده‌ای اقتصادی تشکیل شد که از سوی سعد حریری نخست وزیر لبنان و در راستای تلاش برای خروج از بحران بی‌سابقه‌ای که لبنان با آن مواجه است ارائه شده است.

همچنین گزارش‌ها حاکی از آن است که جبران باسیل وزیر خارجه لبنان با پذیرش بند متعلق به برق که در «طرح نجات اقتصادی» مطرح شده مخالفت کرده است.

رسانه‌های لبنان به نقل از دفتر ریاست جمهوری این کشور همچنین از دیدار سعد حریری نخست وزیر با میشل عون رئیس جمهوری لبنان در کاخ بعبدا و پیش از برگزاری نشست هیأت دولت خبر دادند.

این در حالی است که تظاهرات گسترده در لبنان وارد پنجمین روز خود شده و نزدیک به 2 میلیون شخص برای اعتراض به نابسامانی‌های اقتصادی و اوضاع بد معیشتی در این کشور به خیابان‌ها آمدند.

در همین راستا روز دوشنبه و در ادامه اعتراضات فراخوان‌هایی برای اعتصاب و فلج کردن حرکت عمومی در مناطق مختلف لبنان اعلام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید