حوثی‌ها طی 24 ساعت در 34 مورد توافق آتش‌بس در الحدیده را نقض کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای مشترک ساحل غربی یمن شامگاه یکشنبه 20 اکتبر شبه‌نظامیان حوثی کودتاگر را متهم کردند که در 24 ساعت گذشته در 34 مورد تعدی به شهروندان در استان الحدیده در غرب این کشور توافق بین‌المللی آتش‌بس در الحدیده را نقض کردند.

به گزارش العربیه، این رویکرد حوثی‌ها در تعدی به مردم یمن و نقض توافق بین‌المللی الحدیده چالشی آشکار در برابر تلاش‌های سازمان ملل متحد است که طی 24 ساعت گذشته بر روند اسقرار افسران ارتباط و تثبیت دو نقطه بازرسی برای توقف آتش بس در شهر الحدیده نظارت می‌کند.

رسانه‌های نظامی نیروهای مشترک در بیانیه‌ای تاکید کردند که شبه‌نظامیان حوثی غیرنظامیان را در روستاها، بازارها، مزارع و راه‌ها در هر کدام از شهرهای الحدیده و شهرستان‌های الدریهمی، الجاح، التحیتا و حیس هدف قرار دادند و در این راستا از ادوات خمپاره‌انداز، کالیبرهای بیکا، ال 14.5، 12.7 و دیگر تسلیحات تعدیل شده استفاده کرده‌اند.

این بیانیه ‌به نقل از یک منبع نظامی نقل کرد که نقض‌های گروه‌های شبه‌نظامی حوثی رصد شده است و در این‌باره به اطلاع هیأت نمایندگی سازمان ملل رسانده شد.

بنا به این منبع نظامی آگاه 3 مورد نقض و تعدی شبه‌نظامیان حوثی در شهر الحدیده و 6 مورد نقض در شهرستان الدریهمی و 5 مورد نقض تعهدات و تعدی‌ها به منطقه الجاح در شهرستان بیت الفقیه و علاوه بر آن 11 نقض و تعدی در مناطق الفازه، الجبلیه و مرکز شهرستان التحیتا و 9 مورد نقض و تعدی‌هایی غیرنظامیان را در شهرستان حیس هدف قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید