ادامه تظاهرات لبنانی‌ها برای پنجمین روز متوالی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تظاهرات اعتراضی مردم لبنان روز دوشنبه 21 اکتبر 2019 وارد پنجمین روز خود شد. حدود دو میلیون نفر از مردم این کشور بامداد روز دوشنبه باردیگر به خیابان‌های بیروت سرازیر شدند.

تظاهرکنندگان خواستار اعتصاب علنی و مستمر برای متوقف کردن همه فعالیت‌ها به منظور فشار بر دولت کنونی برای مجبور کردن آن به استعفا شدند.

این در حالی شورای وزیران لبنان روز دوشنبه طی جلسه‌ای در کاخ بعبدا طرح 24 ماده‎ای سعد الحریری نخست وزیر لبنان را مورد بررسی قرار داد.
شورای وزیران لبنان 17 ماده از طرح برون رفت از بحران لبنان را تایید کرده و قرار است آن را تصویب کنند.

دفتر ریاست جمهوری در توییتر اعلام کرد، سعد الحریری پیش از شرکت در نشست کابینه دولت با میشل عون رئیس جمهوری لبنان دیدار کرد.

در همین حال اتاق کنترل ترافیک لبنان گزارش داد، تمام جاده‌های منتهی به مناطق مختلف بیروت و همچنین به جنوب کشور قطع شده است. این منبع افزود: «همچنین راه‌های منتهی به صیدا و شماری از مناطق جنوب نیز بسته شده است.

به گفته اداره ترافیک لبنان همه بزرگراه‌های ساحلی و بین‌المللی نیز قطع شده است. همچنین در شمال لبنان بیشتر جاده‌های اصلی به ویژه در طرابلس مسدود شده است. به گفته خبرنگار العربیه و الحدث تظاهرات گسترده‌ای در منطقه جل الدیب در شمال بیروت برگزار شد که این تظاهرات به قطع شدن جاده اصلی این منطقه منجر شد.

این رویدادها همزمان با پایان یافتن ضرب الاجل سه روز (72 ساعت) که توسط سعد الحریری اعلام شد، صورت گرفته است.

دستگاه امنیتی لبنان تدابیر شدید امنیتی را برای محافظت از وزرای کابینه دولت حریری که برای شرکت در نشست شورای وزیران به قصر بعبدا آمده‌اند، به اجرا گذاشت.

ميشل عون رئيس جمهوري لبنان
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید